E-knihy ke stažení
15. 3. 2020, WEBREDAKTOR

Rozsáhlý vzpomínkový román je inspirovaný událostmi posledních šedesáti let, odehrávajícími se především v autorově rodném Zlíně.

Pro koho vybíráme? Pro všechny, kdo si chtějí odpočinout nad knihou.
E-knihovna Městské knihovny v Praze vydává kvalitní literaturu, kterou byste si neměli nechat ujít. Mapujeme současnou českou prózu i poezii, věnujeme se překladové beletrii, vydáváme non-fiction.

Bajaja, Antonín – Na krásné modré Dřevnici

Autor koncipoval svůj opus jako román v dopisech, adresovaných sestře Janě. Důraz položil převážně na období, kdy se ze Zlína stává Gottwaldov a „úderná pěst“ nové moci začíná dopadat na členy Bajajovy rodiny i na její přátele. Tato léta vykrystalizují v prudké spory, v nichž jsou potlačeny hodnoty slušnosti a tolerance. Bajaja popisuje tuto společenskou situaci svou dětskou zkušeností. Proto si na jedné straně může vybavit její krutost a absurdnost – ve chvílích, kdy je přinucen účastnít se veřejného pranýřování matky nejlepšího kamaráda – na straně druhé však přiznává, jak i on do jisté míry podlehl hnutí pionýrských šátků i oficiálnímu světovému názoru, který mu byl ve škole do omrzení opakován a diktován. Kromě tohoto dějového základu se Bajaja nechává inspirovat i slavným „Amarcordem“ Federica Felliniho a v řadě asociací připomíná nejrůznější historické souvislosti.

STÁHNĚTE SI

Jak stáhnout e-knihu

E-knihy vybírejte na stránce e-knihovna.cz

  • Najdete na ní TOP žánrové a tematické výběry (detektivky, cestopisy,dramata aj.).
  • Přehled všech dostupných e-knih se otevře po kliknutí na odkaz E-KNIHY (zcela dole) či VÍCE (na stejném řádku zcela vpravo).
  • Při výběru vám může pomoci filtr UPŘESNIT HLEDÁNÍ.
  • Podrobnosti o vybraném titulu naleznete po kliknutí na obálku knihy.
  • Kliknutím na tlačítko ZÍSKAT u vybraného titulu zobrazíte nabídku formátů ke stažení nebo k prohlížení online.
  • Zvolte vhodný formát pro vaše zařízení: PDF na monitory, EPUB pro čtečky, tablety a telefony, PRC pro čtečky Kindle.