Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Novinky    E-knihy ke čtení - Město je náš les

  • KNIHOVNA UZAVŘENA - VÝPŮJČKY A REZERVACE PRODLUŽUJEME. Více informací naleznete zde.

E-knihy ke čtení - Město je náš les

E-knihy ke stažení
26. 3. 2020, WEBREDAKTOR

Rozsáhlý básnický konvolut jednoho z nejvýznamnějších tvůrců české poezie ve druhé polovině dvacátého i na počátku 21. století je zasvěcený tématice města v jeho nejrozmanitějších podobách.

Pro koho vybíráme? Pro všechny, kdo si chtějí odpočinout nad knihou.
E-knihovna Městské knihovny v Praze vydává kvalitní literaturu, kterou byste si neměli nechat ujít. Mapujeme současnou českou prózu i poezii, věnujeme se překladové beletrii, vydáváme non-fiction.

Král, Petr – Město je náš les

Rozsáhlý básnický konvolut jednoho z nejvýznamnějších tvůrců české poezie ve druhé polovině dvacátého i na počátku 21. století je zasvěcený tématice města v jeho nejrozmanitějších podobách.

Ojedinělý opus Petra Krále sleduje básníkovo setkávání s městskými celky a proměnami, jimiž procházejí a v nichž se odráží neustále se zrychlující tep doby. Král „proplouvá“ aglomeracemi zvučných jmen (Praha, Brusel, New York) jako neúnavný kosmopolita i jako ahasver, který bedlivě a spíše s nedůvěrou pozoruje jejich metamorfózy. Je svědkem tuposti davů, valících se náměstími i starobylými uličkami s takovou intenzitou, že individualita ztrácí schopnost zastavit se a vyhledat místo, jež mu dávalo prostor pro přemítání. Ztrátu intelektuální samoty násobí obavy z bezohledných developerských snah, jejichž cílem je vyčerpat všechny prázdné plochy a „postarat se“ městům o novou tvář. Je tu ale nebezpečí, že po této plastice ztratí původní obličej oduševnělost i krásu inspirativního prostoru, jehož dotek bude možné oživit už jen ve vzpomínkách, na starých filmových záběrech či fotografiích.

STÁHNĚTE SI

Jak stáhnout e-knihu

E-knihy vybírejte na stránce e-knihovna.cz

  • Najdete na ní TOP žánrové a tematické výběry (detektivky, cestopisy,dramata aj.).
  • Přehled všech dostupných e-knih se otevře po kliknutí na odkaz E-KNIHY (zcela dole) či VÍCE (na stejném řádku zcela vpravo).
  • Při výběru vám může pomoci filtr UPŘESNIT HLEDÁNÍ.
  • Podrobnosti o vybraném titulu naleznete po kliknutí na obálku knihy.
  • Kliknutím na tlačítko ZÍSKAT u vybraného titulu zobrazíte nabídku formátů ke stažení nebo k prohlížení online.
  • Zvolte vhodný formát pro vaše zařízení: PDF na monitory, EPUB pro čtečky, tablety a telefony, PRC pro čtečky Kindle.