Vybíráme pro vás
24. 4. 2020, WEBREDAKTOR

Vláda ČR v rámci rozvolňování opatření proti šíření koronaviru schválila otevření dalších provozoven s platností od pondělí 27. 4. 2020. Máme radost, že v pondělí 27. 4. 2020 mohou otevřít i knihovny. Městská knihovna v Praze začne z provozních důvodů služby čtenářům obnovovat od pondělí 4. 5. 2020.

Městská knihovna v Praze je jednou z největších knihoven v České republice a s bezmála 500 zaměstnanci a několika desítkami míst, kde nabízí své služby, představuje velmi složitý a logisticky náročný organismus. „Není tak možné, abychom ho během jediného dne a po šesti týdnech mimořádného režimu, uvedli do běžného provozního stavu za dodržení všech mimořádných opatření, která jsou nutná k ochraně zdraví zaměstnanců i návštěvníků,“ objasňuje důvody ředitel knihovny Tomáš Řehák. Prosíme čtenáře o trpělivost a pochopení.

Jak bude otevření probíhat?

Provoz knihovny bude obnovován postupně, podle dalšího vývoje pandemie, od pondělí 4. 5. 2020.

V pondělí 4. 5. 2020 se otevřou všechny pobočky Městské knihovny v Praze s výjimkou poboček Ústřední knihovna, Lužiny a Skalka, které otevřou v pondělí 11. 5. 2020. Pozor! Pobočky budou mít upravenou provozní dobu a významně omezeny budou pobytové služby. Další informace budeme postupně upřesňovat.

Mohlo by vás zajímat

Předpokládaný termín, kdy by měly služby knihovny být na stejné úrovni jako před pátkem 13. 3. 2020 je pondělí 8. 6. 2020. Závěrem ujišťujeme všechny čtenáře, že knihovna nikam neuteče. Je tu od roku 1891, a jistě nějakých pár (stovek) let ještě bude. Všechny výpůjčky i rezervace jsou prodloužené, zpozdné nenabíhá. E-knihy jsou dostupné na www.e-knihovna.cz, zajímavý obsah video můžete sledovat prostřednictvím kanálu YouTube a přednášky oblíbených lektorů jsou dostupné na SoundCloud. Každý by měl v těchto dnech mít na paměti především své zdraví a zdraví svých blízkých.

Chrudim