30. 4. 2020, WEBREDAKTOR

Všechny naše pobočky včetně bibliobusů otevíráme v mimořádném režimu.

Mimořádný provoz

Provoz knihovny budeme obnovovat postupně tak, abychom dodrželi všechna nezbytná opatření k ochraně zdraví návštěvníků i zaměstnanců. Menší pobočky nebudou otevřeny každý den v týdnu a novinkou je hodinová přestávka na dezinfekci prostor. Z hygienických důvodů musíme také omezit některé služby – počet míst k sezení, pobytové služby nebo přístup na internet.

Aktuální otevírací doby najdete na www.mlp.cz/pobocky
Tip! Stáhněte si provozní dobu v PDF!

Jak to bude fungovat na pobočkách?

Do poboček budete moci vstoupit pouze se zakrytým nosem a ústy pomocí roušky, šály či šátku. Nezbytné bude dodržovat další hygienická pravidla. Například dezinfekce rukou při vstupu, dvoumetrové rozestupy mezi lidmi nebo maximální počet osob na metr čtvereční. Omlouváme se předem za případné nepohodlí. Doporučujeme platit kartou a využívat jednorázové rukavice . Tip! Po přečtení knihy na pár dní odložte, ať se vzpamatují :-). Knihovníci budou pracovat v ochranných prostředcích – v rouškách nebo s obličejovým štítem. Vrácené knihy na dva dny odložíme do karantény a pak je zase pro vás připravíme k půjčení.

Těšíme se na vás, ale nespěchejte!

Není třeba do knihovny pospíchat. Až do konce května jsou výpůjčky a rezervace prodlouženy, nenabíhá ani zpozdné. Knihovna neuteče, zdraví je přednější. Naše online služby najdete na webu www.mlp.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/knihovna.

Živá kultura a vracení vstupenek

Jak to vypadá s kulturou v knihovně? Víc než příznivě! Od června pro vás začínáme připravovat nový pestrý program v podobě přednášek, filmů i koncertů. Potkávat se s námi můžete stále na soundcloudu, facebooku nebo na YouTube. Pro odložené akce hledáme nové termíny. Více čtěte zde >>>

  • Vstupenky zakoupené v hotovosti v pokladně Ústřední knihovny lze vrátit pouze v pokladně během otevírací doby.
  • Peníze za vstupenky zakoupené online vracíme na základě žádosti zaslané e-mailem na knihovna@mlp.cz.
  • S dotazy se obracejte na tel. +420 222 113 425, +420 257 532 900.

Otevírací doba pokladny v předsálí

Pokladna v předsálí Ústřední knihovny je od 12. 7. do 31. 8. 2020 zcela uzavřena. Vstupenky na podzimní akce lze v tomto termínu kupovat POUZE ONLINE na www.mlp.cz/akce. Možnost rezervací a přímého prodeje v pokladně začne opět od 1. 9. 2020. Děkujeme za pochopení.

Den v týdnu Otevírací doba od 12. 7. do 31. 8. 2020
pondělí zavřeno
úterý zavřeno
středa zavřeno
čtvrtek zavřeno
pátek zavřeno
sobota zavřeno
neděle zavřeno