3. 6. 2020, WEBREDAKTOR

Během celého léta máme otevřeno, prodlužujeme výpůjční doby a připravili jsme spoustu zajímavých akcí, abyste se během prázdnin v Praze nenudili.

Letní provoz trvá od středy 1. července do pondělí 31. srpna 2020. Tentokrát nás nečeká během prázdnin uzavírka. Otevírací doby zůstávají až na malé výjimky stejné. Podle letního jízdního řádu budou jezdit i biblobusy. Pozor! Během prázdnin nemáme otevřeno v sobotu. Aktuální provoz najdete na www.mlp.cz/pobocky. Zkontrolujte si, zda je vaše pobočka otevřena, než k nám vyrazíte.

Kontakty, výpůjčky, rezervace

Výpůjční dobu rozšiřujeme na pět týdnů s možností prodloužení na dvojnásobek. Aktuální stav výpůjček zjistíte na webu knihovny v Mém účtu. Pro automatické prodloužení je třeba se přihlásit. Informace o tom, jak můžete prodlužovat výpůjčky, najdete v nápovědě. Nebo nám rovnou napište na e-mail prodlouzeni@mlp.cz. Zadané rezervace, které se zatím nesplnily, si před odjezdem na dovolenou můžete pozastavit v Mém účtu.

Tip! Neváhejte nás kontaktovat pomocí e-mailu knihovna@mlp.cz, přes Facebook nebo telefonicky na čísle +420 222 113 555.

Autorská čtení, filmy z Varů i akce pro děti

Oblíbený festival Knihovna na Vlnách proběhne i letos. Festival se odehraje v nově otevírané sousedské dílně DOK16 a v prostorách Mariánského náměstí před Ústřední knihovnou. Vystoupí prozaici Marek Toman, Markéta Pilátová nebo básník Petr Borkovec. O současné literatuře bude debatovat pětice současných literárních kritiků v rámci Večera Salonu Práva. Surrealistickou poezii představí večer časopisu Analogon. Více se dozvíte na www.mlp.cz/navlnach.

Kino v Ústřední knihovně od 3. do 11. července 2020 bude v rámci filmové přehlídky TADY VARY promítat šestnáct filmů z odloženého festivalu Karlovy Vary. Sledujte www.mlp.cz/akce. Biblibus Oskar bude v létě jezdit do Stromovky i dalších míst. Na srpen chystáme tvořivé dílny pro děti a rodiče v nově otevřeném prostoru na Mariánském náměstí. Festival nezávislé kultury a komunitních aktivit RING X10 se koná ve dnech 24. – 30. srpna 2020!

E-knihy na dovolenou

Pokud vyrážíte na cesty, naplňte si tablety, chytré mobily i e-čtečky novinkami z e-knihovny. V nabídce máme nyní e-knihy z nakladatelství Fra, Host nebo Druhé město. Naši úplnou produkci najdete na www.e-knihovna.cz.