Služby
21. 12. 2020, WEBREDAKTOR

Chcete vyzkoušet naše služby? Nemáte ještě čtenářský průkaz? Staňte se naším online čtenářem! Co to umí a jak to funguje?

Co umíme online

Na webu knihovny už dnes můžete dělat spoustu věcí online. Prohlížet knihy a stahovat e-knihy v katalogu, rezervovat si výpůjčky, platit kartou online při nákupu vstupenek. Jako čtenář knihovny můžete po přihlášení do Mého účtu kontrolovat výpůjčky, zobrazit si jejich historii, vytvářet a spravovat seznamy knih. Můžete vytvářet seznamy akcí, které vás zajímají, a složit si peněžní zálohu.

Skvělým pomocníkem jsou e-zdroje. Co to je? Odborné online databáze, které se věnují hudbě, divadlu i výtvarnému umění. Rovněž vám přináší možnost číst si články v zahraničních časopisech, v nichž naleznete širokou paletu nejrůznějších témat – od společenských věd přes historii až po lékařství. To všechno mají k dispozici naši čtenáři. Pokud zatím nemáte průkaz do knihovny, mohlo by vás zajímat online členství.

Spouštíme online členství

Od září jsme naše služby rozšířili o tzv. o online členství. Jak to funguje?

  • Co získáte? Přístup do Mého účtu, možnost využívat e-zdroje, stahovat e-knihy, rezervovat si knihy nebo nakupovat vstupenky online.
  • Online členství můžete využívat pokud jste starší 15 let, máte platný občanský průkaz ČR a aktivní e-mailový účet.
  • Online členství je zdarma a je platné 1 rok od registrace. Po roce si můžete členství prodloužit.
  • Využívat novou službu na čtení knih online BOOKPORT

STAŇTE SE ONLINE ČTENÁŘEM A VYPLŇTE SI REGISTRACI >>>.

Online členství můžete v průběhu platnosti kdykoli zrušit. Brzy chystáme spuštění nové platformy pro půjčování e-knih, která významně rozšíří naši online nabídku. Pozor! Knihy si můžete půjčovat až po tom, co nás navštívíte na některé z našich poboček.