Služby
21. 12. 2020, WEBREDAKTOR

Chcete vyzkoušet naše služby? Nemáte ještě čtenářský průkaz? Staňte se naším online čtenářem! Co to umí a jak to funguje?

Co umíme online

Na webu knihovny už dnes můžete dělat spoustu věcí online. Prohlížet knihy a stahovat e-knihy v katalogu, rezervovat si výpůjčky, platit kartou online při nákupu vstupenek. Jako čtenář knihovny můžete po přihlášení do Mého účtu kontrolovat výpůjčky, zobrazit si jejich historii, vytvářet a spravovat seznamy knih. Můžete vytvářet seznamy akcí, které vás zajímají, a složit si peněžní zálohu.

Skvělým pomocníkem jsou e-zdroje. Co to je? Odborné online databáze, které se věnují hudbě, divadlu i výtvarnému umění. Rovněž vám přináší možnost číst si články v zahraničních časopisech, v nichž naleznete širokou paletu nejrůznějších témat – od společenských věd přes historii až po lékařství. To všechno mají k dispozici naši čtenáři. Pokud zatím nemáte průkaz do knihovny, mohlo by vás zajímat online členství.

Spouštíme online členství

Od září jsme naše služby rozšířili o tzv. o online členství. Jak to funguje?

  • Co získáte? Přístup do Mého účtu, možnost využívat e-zdroje, stahovat e-knihy, rezervovat si knihy nebo nakupovat vstupenky online.
  • Online členství můžete využívat pokud jste starší 15 let, máte platný občanský průkaz ČR a aktivní e-mailový účet.
  • Online členství je zdarma a je platné 1 rok od registrace. Po roce si můžete členství prodloužit.
  • Využívat novou službu na čtení knih online BOOKPORT

STAŇTE SE ONLINE ČTENÁŘEM A VYPLŇTE SI REGISTRACI >>>.

Pozor! Knihy a další dokumenty ve fyzické podobě si můžete půjčovat se standardní registrací. Online členství můžete v průběhu platnosti kdykoli zrušit. Co je k tomu třeba? Stačí se přihlásit do Mého účtu na www.mlp.cz v části Nastavení naleznete tlačítko Smazat účet a všechna data.

Online členství a Národní digitální knihovna

Přístup k plným textům knih v Národní digitální knihovně je umožněn pouze čtenářům Městské knihovny v Praze, kteří dokončili registraci osobně v některé z našich poboček. Podmínky přístupu k dílům upravuje smlouva, kterou uzavřela Národní knihovna ČR s DILIA jako organizací zastupující autory se souhlasem Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Smlouva je k nahlédnutí na https://smlouvy.gov.cz/smlouva/15629803.