Vybíráme pro vás
23. 12. 2020, WEBREDAKTOR

Prohlížejte knihy, časopisy a poslouchejte hudbu online. Rožšířený přístup do digitální knihovny Kramerius Městské knihovny v Praze nabízí zajímavé tituly pro zájemce o oblast pragensií, divadla, filmu i hudby.

Nabízíme rozšířený přístup do 31. 1. 2021 a zpřístupňujeme všechny digitalizované tituly v digitální knihovně Kramerius. Pro koho? Pro všechny zájemce o soukromé studium, pedagogy a vědecké pracovníky institucí na úrovni vysokých škol a pro studenty vysokých škol.

Digitální tituly není možné stahovat nebo tisknout. Do digitální knihovny se dostanete po vyplnění osobních údajů a potvrzení prohlášení v TOMTO FORMULÁŘI. Tip! S přihlašovacími údaji naší knihovny můžete vstupovat také do Krameria Národní knihovny na adrese https://ndk.cz/.

POZOR! Jednotlivé odkazy vedou na formulář. Tituly je pak třeba vyhledat v Krameriovi.

Pro zájemce o soukromé studium

  • Edice Zmizelá Praha nakladatelství Paseka (nádraží, automobily, trolejbusy, tramvaje, továrny, letohrádky, barikády, povodně, sporty, trhy, vojsko, Vltavu, život v ulicích a pro odvážné i nevěstince).
  • Historické časopisy o divadle (Repertoár malé scény, Program D, Otázky divadla a filmu, Divadelní zápisník a další)
  • Filmové scénáře (scénáře k oblíbeným i méně známým filmovým snímkům jako například Kristián, Noční motýl, Světáci, Perličky na dně, Údolí včel a další).

Pro zájemce o studium v oblasti hudby

Studijní a badatelskou podporu poskytují i klíčová lexikografická díla, která mapují hudební kulturu českých zemí. Patří sem zejména dvoudílný Československý hudební slovník osob a institucí z 60. let 20. století, který prezentuje hudební scénu našeho území na úrovni personálních a institucionálních hesel. Jedná se dále také o špičkové dílo české muzikologie konce 90. let 20. století Slovník české hudební kultury. Tento zdroj zase poskytuje lexikograficky zpracovanou věcnou stránku teorie a dějin hudby.

Tituly zpřístupňujeme díky vstřícnosti a spolupráci kolektivního správce Dilia, z. s.