Služby
28. 11. 2020, WEBREDAKTOR

Od pondělí 23. 11. 2020 otvíráme na většině poboček tzv. knihokna. Výdejní okna, která slouží k vydávání splněných rezervací.

Jak to funguje?

Pozor! Knihokna slouží primárně k výdeji splněných rezervací, nikoli k půjčování ani vracení knih. Přijít si pro rezervace můžete, ale také nemusíte. Všechny výpůjčky i splněné rezervace prodlužujeme až do týdne od 7. 12. 2020. Platba bude možná ze zálohy nebo v hotovosti. Tip! Složte si online předem zálohu na čtenářské konto, ze které si můžete rezervaci předem zaplatit. Jak na to? Stačí se přihlásit do Mého účtu na webu knihovny a převést peníze bezhotovostním převodem nebo online platbou.

V případě nutnosti můžete knihy vracet do biblioboxů, které se nacházejí u poboček Opatov, Lužiny a Jezerka nebo navštívili Ústřední knihovnu se samoobslužnou návratovou linkou. Všechny výpůjčky zůstávají prodloužené až do týdne od 7. 12. 2020.

Sledujte aktuální otvírací dobu

Otevírací doba poboček se může měnit v závislosti na aktuální situaci. Sledujte prosím aktuální otevírací dobu na www.mlp.cz/pobocky. Zavřeny zůstávají pobočky Hloubětín a Ostrčilovo náměstí a mimo provoz jsou v tuto chvíli i bibliobusy. Zavřené jsou i všechny pobočky s pobytovými službami (DOK16, Dílna, Suterén, Pokladna sálů).

Při vstupu k výdejním oknům na pobočkách dodržujte pravidlo tří R: rouška – čisté ruce – rozestupy. Řiďte se pokyny knihovnic a knihovníků. Děkujeme za pochopení.