Zavřeno
23. 12. 2020, WEBREDAKTOR

Knihovna znovu zcela uzavírá všechny pobočky v souvislosti se zhoršující se pandemickou situací a přechodem do 5. stupně PES. Zavřeno je do odvolání a naše služby budou dostupné pouze online.

Do knihovny pouze online

Knihovna tak reaguje na aktuální usnesení vlády, které umožňuje pouze bezkontaktní výdej a vracení výpůjček. To je služba, kterou zatím neumíme zajistit. Všechny čtenáře bychom chtěli ujistit, že výpůjčky jsou prodlouženy do konce ledna 2021, stejně jako splněné rezervace. Pozastaveno je také nabíhání zpozdného. Vracet knihy můžete také do biblioboxů poboček Jezerka, Lužiny a Opatov.

Rádi zodpovíme vaše dotazy telefonicky na čísle +420 222 113 555, e-mailem na knihovna@mlp.cz nebo na Facebooku.

Online členství, online čtení i online akce

Chcete vyzkoušet naše služby? Nemáte ještě čtenářský průkaz? Staňte se naším online čtenářem!

Máme velký výběr e-knih ke stažení na na www.e-knihovna.cz. Co tam najdete? Klasiku do školy, současnou českou prózu i poezii. Nově například dílo Bohumila Hrabala. Nová služba BOOKPORT nabízí spoustu oddechových e-knih ke čtení. Studentům a badatelům je dostupný rozšířený přístup do Digitální knihovny Kramerius. Tip! Mluvené slovo, hudbu online k poslechu, odborné časopisy i další e-knihy najdete pohromadě na www.mlp.cz/ezdroje.

Aktuálně pořádané online akce najdete na www.mlp.cz/stream. Videa a podcasty z proběhlých přednášek si můžete pouštět na YouTube nebo na Soundcloudu.

Omlouváme se za komplikace a těšíme se na shledanou v knihovně v roce 2021!