Vybíráme pro vás
5. 2. 2021, WEBREDAKTOR

Databáze Oxford Art Online je tu pro všechny milovníky výtvarného umění. Anna Strasserová z Artotéky pro vás připravila malý výběr zajímavého obsahu.

Databázím říkáme také e-zdroje. Jedním z e-zdrojů zaměřených na výtvarné umění je Oxford Art Online. Co všechno v databázi najdete? Přístup k velkému množství reprodukcí uměleckých děl, ale také články o sbírkách světových muzeí a galerií, edukační materiály pro pedagogy, stránky věnované jednotlivým uměleckým směrům nebo podcasty. Pozor! Stránky jsou v angličtině. Do databáze je třeba se nejprve přihlásit pomocí uživatelského jména a hesla, které používáte pro přístup do Mého účtu. Přístup do databáze mají také naši online čtenáři.

VSTUP DO DATABÁZE

Sbírky muzeí a galerií

Přečtěte si ilustrované průvodce světových muzeí a galerií, které napsali přední odborníci a kurátoři. Představí vám v nich historii jednotlivých institucí a nejkrásnější díla, která mají ve sbírce. Po kliknutí na obrázek nebo na název galerie v levém menu se dostanete k detailnějším informacím.

Edukační materiály pro pedagogy

Materiály pro pedagogy, které připravilo Muzeum moderního umění (MoMA), nabízí rešerše z historie moderního umění, z bohatých sbírek muzea i článků v databázi Grove Art Online.

Předkolumbovské umění

V souvislosti s probíhajícím projektem Grove o latinskoamerickém umění a architektuře sestavili redaktoři průvodce výslovností předkolumbovských výrazů.

Podcasty

Poslouchejte podcasty s různými zahraničními umělci i editory Oxford Art Online.

Mohlo by vás zajímat