Vybíráme pro vás
5. 2. 2021, WEBREDAKTOR

Pobočka Petřiny slouží lidem už od roku 1964. Ale objekt, ve kterém sídlí už dávno nevyhovuje potřebám moderní knihovny, ani našich čtenářů a návštěvníků. Proto připravujeme stavbu nové pobočky.

První návrh na novou budovu pobočky Petřiny jsme veřejnosti představili v roce 2012. Ten byl následně přepracován do podoby, kterou v roce 2016 předložili architekti z ateliéru monom ve spolupráci s atelierem Zavadil. Tento návrh v roce 2019 získal územní rozhodnutí a v roce 2020 bylo požádáno o vydání stavebního povolení. Stavební práce by tak mohly začít v polovině letošního roku a nová pobočka Petřiny by měla být hotova do dvou let.

Nová budova

Budova bude splňovat požadavky na provoz moderní knihovny. Návštěvníci se mohou těšit na moderní, vzdušný dvoupatrový prostor pro odpočinek, studium i pro realizování vlastních nápadů. Prostor bude rozčleněný do věkových i funkčních zón. K dispozici bude také kuchyňka pro přípravu drobného občerstvení z přinesených surovin. Součástí budovy je komorní sál pro konání kulturních, vzdělávacích a komunitních akcí. V nové pobočce najdou návštěvníci také vybavení pro coworking, studium nebo kreativní setkávání. Prostory knihovny budou volně propojeny se zahradou, k venkovnímu posezení bude sloužit terasa.