Služby
15. 2. 2021, WEBREDAKTOR

Městská knihovna v Praze má i v rámci zpřísněných opatření otevřena výdejní okna – knihokna.

Jak jsou otevřena knihokna?

Přehled otevřených poboček a provozní doba knihoken najdete na www.mlp.cz/pobocky.

Zcela uzavřeny zůstávají všechna místa s pobytovými službami (DOK16, Dílna, Suterén, Atelier pobočky Jezerka). Od pondělí 22. února 2021 jsme otevřeli výdejní okno – knihokno v bibliobusu Oskar, který jezdí do stanic místo velkých bibliobusů – pojízdných knihoven.

K čemu slouží knihokna?

Knihokna slouží zejména k výdeji splněných rezervací. Vyzvednout si je můžete, ale také nemusíte, všechny výpůjčky i splněné rezervace jsou prodlouženy. Knihovna zůstává systémově uzavřená do 14. dubna 2021, zpozdné nenabíhá. Platbu za splněnou rezervaci doporučujeme uhradit předem online, nebo složenou zálohou, ze které jsou automaticky hrazeny zaúčtované platby. Na místě bude možná platba v hotovosti. Knihokna umožňují i vracení výpůjček, případně prodloužení platnosti čtenářského průkazu nebo dokončení zápisu online čtenáře. Při návštěvě knihoken je povinná ochrana úst a nosu respirátorem třídy FFP2, nutné je dodržovat rozestupy a také organizační pokyny knihovníků.

Knihokna s bonusem

Těší nás, že můžeme znovu otevřít alespoň výdejová okna – knihokna, a proto jsme si pro vás připravili něco malého na uvítanou. Prodloužení průkazu o 3 měsíce a 5 rezervací zdarma. Každý registrovaný čtenář si může zadat měsíčně 5 rezervací zdarma. Jak? Na webu podle obvyklého postupu nebo telefonicky na čísle +420 222 113 555 nebo na čísle “své” pobočky. Rezervace zdarma platí v době, kdy knihovna funguje v režimu knihoken.

Více čtěte zde >>>