Služby
3. 5. 2021, WEBREDAKTOR

Co je to e-zápis? Snadná a rychlá cesta ke službám knihovny, kdy se registrujete online.

Dva jednoduché kroky

Online členství

E-zápis probíhá ve dvou krocích. Nejprve si vyplníte registrační formulář a zdarma získáte online členství. Co nabízí? Přístup do Mého účtu, zadávání rezervací na knihy, vytváření seznamů přečtených knih, možnost nakupovat vstupenky online. Stahovat e-knihy z naší e- knihovny nebo přes platformu BOOKPORT. Číst odborné časopisy v e-zdrojích.

JEŠTĚ NEMÁTE PRŮKAZ DO KNIHOVNY? POŘIĎTE SI HO ONLINE.

Dokončení registrace

Druhým krokem je ověření vaší totožnosti podle dokladu a tím i dokončení registrace, které rozšiřuje spektrum služeb o přístup do Národní digitální knihovny, možnost půjčovat si knihy domů a v nepandemických časech také o možnost využívat pobytové služby knihovny, včetně rezervace dílen a co-workingových míst. Ověřování totožnosti probíhá online s knihovníky přes streamovací platformu Zoom.

Co k tomu potřebujete? K ověření totožnosti je nutné mít po ruce občanský průkaz a také funkční mikrofon a kameru na svém zařízení, ze kterého se k Zoomu připojujete. Za registraci zaplatíte 60 Kč na 1 rok. Registrovat se zatím mohou čtenáři starší 15 let. Možnost e-zápisu pro děti do 15 let připravujeme.

Při návštěvě knihovny si pak zvolíte typ plastové kartičky, která bude vaším čtenářským průkazem (Čtenářský průkaz Městské knihovny v Praze, Lítačka, ISIC). Plast v budoucnu nahradí virtuální čtenářský průkaz.