Vybíráme pro vás
8. 4. 2021, WEBREDAKTOR

Knihovna znovu otevřela v pondělí 12. 4. 2021. Služby nabízí v omezeném režimu. Věnujte pozornost aktuálním informacím. 

 • Při vstupu do knihovny, důsledně dodržujte pravidlo tří R:
 • Do poboček vstupujte pouze se zakrytým nosem a ústy respirátorem FFP2.
 • Při vstupu si dezinfikujte ruce připravenou dezinfekcí.
 • Dodržujte mezi sebou dvoumetrové rozestupy, a to i v případě čekání před knihovnou.
 • Dbejte pokynů knihovnic a knihovníků.

Aktuálně – přehled nejdůležitějších změn

 • Můžete si půjčovat, vracet, vyzvedávat rezervace, vybírat knihy z volného výběru.
 • Počet návštěvníků v knihovně je omezen pravidlem 1 osoba na 15 m2.
 • Výpůjčky a splněné rezervace byly prodlouženy minimálně do poloviny dubna.
 • Zpozdné začíná znovu nabíhat od pondělí 19. 4. 2021.
 • Rozšiřujeme pilotní provoz samoobslužného vracení.
 • Nové rezervace je možné zadávat i po telefonu.
 • Stále nabízíme akce i čtení online.

Služby v omezeném režimu

Můžete si půjčovat, vracet, vyzvedávat rezervace, vybírat knihy z volného výběru. Regulujeme počet návštěvníků v prostorách poboček. Neposkytujeme pobytové služby, jako je například přístup k pevným internetovým stanicím, dětské koutky nebo možnost studia a čtení v knihovně.

Otevírací doba poboček zůstává stejná, ale může se měnit v závislosti na aktuální situaci. Sledujte aktuální otevírací dobu na www.mlp.cz/pobocky. Na své trasy vyjedou bibliobusy, průchod své kreativitě můžete dát v sousedské dílně DOK16.

Ústřední knihovna přístupná pouze hlavním vstupem z Mariánského náměstí, boční vchod z Valentinské ulice slouží jako bezbariérový přístup pro handicapované nebo rodiče s kočárky. Zavřena zůstávají všechna místa s pobytovými službami (Dílna, Suterén, Atelier pobočky Jezerka).

Tip! Vyzkoušejte si pilotní provoz samoobslužného vracení na pobočkách Dittrichova, Dejvice, Černý Most, Malešice, Sedmička a Vysočany, Knihovnice a knihovníci jsou připraveni pomoci radou i ukázkou. Podívejte se na krátké video, které vám poradí, jak na to.

Návštěvu knihovny můžete i odložit

Pokud do knihovny jít nechcete nebo nemůžete, nemusíte. Výpůjčky a rezervace jsou prodlouženy minimálně do poloviny dubna. Aktuální stav si prohlédnete v Mém účtu. Poplatek za pozdě vrácené knihy začne knihovna účtovat 19. 4. 2021. Vracet knihy je možné i do biblioboxů poboček Jezerka, Lužiny, Opatov a Hloubětín. Pokud se cítíte nemocní, nechoďte do knihovny.

Neváhejte se nás na cokoli zeptat telefonicky na čísle +420 222 113 555, e-mailem na knihovna@mlp.cz nebo na Facebooku. Pomocí těchto kontaktů můžete požádat i o prodloužení výpůjček.

Rozšiřujeme nabídku online akcí i služeb

Aktuálně pořádané online akce najdete na www.mlp.cz/stream. Videa a podcasty z proběhlých přednášek si můžete pouštět na YouTube nebo na Soundcloudu.

Máme velký výběr e-knih ke stažení na www.e-knihovna.cz. Co tam najdete? Klasiku do školy, současnou českou prózu i poezii. Nová služba BOOKPORT spoustu oddechových e-knih ke čtení. Tip! Mluvené slovo, hudbu online k poslechu, odborné časopisy i další e-knihy najdete pohromadě na www.mlp.cz/ezdroje.