Vybíráme pro vás
16. 4. 2021, WEBREDAKTOR

Na Mariánském náměstí Praha otevřela nové odběrové místo. Testovat se bude i metodou PCR vzorkem ze slin.

Pražský magistrát ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha a Českým červeným křížem otevřel nové odběrové místo na Mariánském náměstí v Praze 1. Testovat se zde mohou lidé jak pomocí antigenní metody, tak i formou PCR testu neinvazivní metodou odběrem vzorku ze slin. Termín si mohou lidé rezervovat na stránkách městské polikliniky.

Provoz centra zajistí Městská poliklinika Praha ve spolupráci s Českým červeným křížem. Ve dvou stanech se nachází odběrová místa jak pro PCR, tak pro antigenní testování. Antigenní testování se bude provádět stěrem z nosohltanu, PCR pak neinvazivní metodou odběrem vzorku ze slin. U této formy je však nutné před testem 15 minut nepít, nejíst, nekouřit apod., aby byly výsledky průkazné.

Odběry je možné uskutečnit se žádankou od lékaře zdarma, pokud by však lidé potřebovali test jako samoplátci, ceny jsou 352 Kč za antigenní test a za PCR 620 Kč, v případě požadavku na mezinárodní certifikát je cena 770 Kč. Platbu je možné uskutečnit pouze bezkontaktně, tedy platební kartou.

Provozní doba je od pondělí do čtvrtka od 8:00 do11:30 a od 12:00 do 15:30 hodin. V pátek je pro antigenní testování doba shodná, avšak PCR testování bude možné pouze do 11:00 hodin. V případě vyššího zájmu ze strany Pražanů je také plánováno prodloužení pracovní doby. Rezervace termínu je možná na webových stránkách https://www.prahamp.cz/oc-marianske-namesti. Výjimečně se lidé mohou nechat testovat i bez předchozí rezervace, pokud bude volná kapacita. Pro rychlejší testování bez čekání se ale doporučuje rezervovat si konkrétní datum a čas. Kromě Mariánského náměstí je i nadále možnost nechat se testovat v mateřském odběrovém centru v budově Městské polikliniky Praha ve Spálené ulici.