Bookport
23. 4. 2021, WEBREDAKTOR

Sedmnáct povídek, které Bulgakov uveřejňoval v satirických časopisech 20. let, glosuje nejrůznější nesnáze, s nimiž se setkával běžný život soudobé sovětské společnosti.

Vybíráme pro vás tipy na dobré čtení online z platformy BOOKPORT. Co v ní najdete? – Detektivky, romantiku, historické a válečné romány, literaturu faktu. S průkazem do knihovny máte zdarma přístup k 892 titulům. Jak na to? Stačí se PŘIHLÁSIT!

Bulgakov Michail – O prospěšnosti alkoholismu

Mistr nadsázky a bytostný divadelník předkládá čtenářům drobné absurdní situace, v nichž se utopie o radostném socialistickém životě střetává s až příliš lidskými slabůstkami jeho reálných protagonistů. Nesmyslný průběh nejrůznějších úředních jednání vystřídá příběh jedné nástěnky nebo ironicky podaná zpráva o poměrech v porevolučním Kyjevě. Významnou roli tu, jak jinak, hrává alkohol – dočteme se například o tajném výčepu, zřízeném v pojízdné knihovně. Pro zmrazení čtenářova úsměvu zařadili editoři na závěr autorův dopis vládě, z nějž vyplývá, s jakými existenčními starostmi se jeden z nejvýznamnějších ruských spisovatelů v době vzniku povídek potýkal.

ČTĚTE ONLINE NEBO STAHUJTE ve formátu ePUB >>>

Pozor! Po kliknutí na odkaz titulu je třeba se přihlásit. Jak se dostanete k dalším předplaceným knihám? Stačí kliknout vlevo na Katalog knih => lišta filtrů => filtr úplně vpravo => Předplacené knihy.

Mohlo by vás zajímat