Služby
24. 5. 2021, WEBREDAKTOR

Máme otevřeno a rozšiřujeme pobytové služby. Věnujte pozornost aktuálním informacím. 

  • Při vstupu do knihovny, důsledně dodržujte pravidlo tří R:
  • Do poboček vstupujte pouze se zakrytým nosem a ústy respirátorem FFP2.
  • Při vstupu si dezinfikujte ruce připravenou dezinfekcí.vide
  • Dodržujte mezi sebou dvoumetrové rozestupy, a to i v případě čekání před knihovnou.
  • Dbejte pokynů knihovnic a knihovníků.

Aktuálně – přehled nejdůležitějších změn

  • Můžete si půjčovat, vracet, vyzvedávat rezervace, vybírat knihy z volného výběru i chvíli posedět s knihou.
  • Používat pevné internetové stanice na 15 minut.
  • Počet návštěvníků v knihovně je omezen pravidlem 1 osoba na 15 m2.
  • Nové rezervace je stále možné zadávat i po telefonu.
  • Stále nabízíme akce i čtení online a pomalu obnovujeme i akce fyzické v sálech Ústřední knihovny.

Vraťte, půjčte si a chvíli poseďte

Můžete si půjčovat, vracet, vyzvedávat rezervace, vybírat knihy z volného výběru. Regulujeme počet návštěvníků v prostorách poboček. Máte možnost používat pevné internetové stanice. Počítače s internetem na pobočkách jsou určeny registrovaným čtenářům na 15 minut. Pozor! Na některých pobočkách může být počet počítačů s internetem omezen. Do poboček se vrací i možnost sednout si na chvíli s knihou. Dětské koutky s běžným vybavením zůstávají v tuto chvíli ještě uzavřeny. Tip! Knihy pro nejmenší si můžete i nadále půjčovat i prohlížet.

Aktuální provoz

Aktuální otevírací dobu sledujte na www.mlp.cz/pobocky. Ústřední knihovna je přístupná pouze hlavním vstupem z Mariánského náměstí, boční vchod z Valentinské ulice slouží jako bezbariérový přístup pro handicapované nebo rodiče s kočárky. Suterén v Ústřední knihovně a Atelier pobočky Jezerka zůstávají uzavřené. Pobytové služby budeme postupně obnovovat. Vracet knihy je možné i do biblioboxů poboček Jezerka, Lužiny, Opatov a Hloubětín. Pokud se cítíte nemocní, nechoďte do knihovny.

Tip! Vyzkoušejte si pilotní provoz samoobslužného vracení na pobočkách Dittrichova, Dejvice, Černý Most, Malešice, Sedmička, Pankrác, Vikova a Vysočany. Knihovnice a knihovníci jsou připraveni pomoci radou i ukázkou. Podívejte se na krátké video, které vám poradí, jak na to.

Neváhejte se zeptat

Neváhejte se nás na cokoli zeptat telefonicky na čísle +420 222 113 555, e-mailem na knihovna@mlp.cz nebo na Facebooku. Pomocí těchto kontaktů můžete požádat i o prodloužení výpůjček.

Akce

Pořádáme fyzické akce v sálech Ústřední knihovny i na pobočkách. Platí pro ně podmínky dané Ministerstvem zdravotnictví. Více si můžete přečíst na www.mlp.cz/podminkyucasti. Pořádáme také online akce, které najdete na www.mlp.cz/stream. Videa z proběhlých přednášek si můžete pouštět na YouTube, podcasty na Soundcloudu.