Služby
24. 5. 2021, WEBREDAKTOR

Máme otevřeno a rozšiřujeme pobytové služby. Věnujte pozornost aktuálním informacím. 

  • Při vstupu do knihovny, důsledně dodržujte pravidlo tří R:
  • Do poboček vstupujte pouze se zakrytým nosem a ústy respirátorem FFP2.
  • Při vstupu si dezinfikujte ruce připravenou dezinfekcí.vide
  • Dodržujte mezi sebou dvoumetrové rozestupy, a to i v případě čekání před knihovnou.
  • Dbejte pokynů knihovnic a knihovníků.

Aktuálně – přehled nejdůležitějších změn

  • Můžete si půjčovat, vracet, vyzvedávat rezervace, vybírat knihy z volného výběru i chvíli posedět s knihou.
  • Používat pevné internetové stanice na 15 minut.
  • Počet návštěvníků v knihovně je omezen pravidlem 1 osoba na 15 m2.
  • Nové rezervace je stále možné zadávat i po telefonu.
  • Stále nabízíme akce i čtení online a pomalu obnovujeme i akce fyzické v sálech Ústřední knihovny.

Vraťte, půjčte si a chvíli poseďte

Můžete si půjčovat, vracet, vyzvedávat rezervace, vybírat knihy z volného výběru. Regulujeme počet návštěvníků v prostorách poboček. Máte možnost používat pevné internetové stanice. Počítače s internetem na pobočkách jsou určeny registrovaným čtenářům na 15 minut. Pozor! Na některých pobočkách může být počet počítačů s internetem omezen. Do poboček se vrací i možnost sednout si na chvíli s knihou.

Aktuální provoz

Aktuální otevírací dobu sledujte na www.mlp.cz/pobocky. Ústřední knihovna je přístupná pouze hlavním vstupem z Mariánského náměstí, boční vchod z Valentinské ulice slouží jako bezbariérový přístup pro handicapované nebo rodiče s kočárky. Suterén v Ústřední knihovně a Atelier pobočky Jezerka zůstávají uzavřené. Pobytové služby budeme postupně obnovovat. Vracet knihy je možné i do biblioboxů poboček Jezerka, Lužiny, Opatov a Hloubětín. Pokud se cítíte nemocní, nechoďte do knihovny.

Tip! Vyzkoušejte si pilotní provoz samoobslužného vracení na pobočkách Dittrichova, Dejvice, Černý Most, Malešice, Sedmička, Pankrác, Vikova a Vysočany. Knihovnice a knihovníci jsou připraveni pomoci radou i ukázkou. Podívejte se na krátké video, které vám poradí, jak na to.

Neváhejte se zeptat

Neváhejte se nás na cokoli zeptat telefonicky na čísle +420 222 113 555, e-mailem na knihovna@mlp.cz nebo na Facebooku. Pomocí těchto kontaktů můžete požádat i o prodloužení výpůjček.

První akce, na které můžete přijít

Aktuálně pořádané online akce najdete na www.mlp.cz/stream. Videa z proběhlých přednášek si můžete pouštět na YouTube, podcasty na Soundcloudu.

Připravili jsme první akce, které se konají ve velkém sále Ústřední knihovny za dodržení všech hygienických podmínek daných vládou. Na co se můžete těšit? Na koncert Zemlinského kvarteta s hosty Petrem a Pavlem Šporclovými. Na filmovou projekci dokumentu Jan Jedlička: Stopy krajiny.
Více o akcích v sále Ústřední knihovny se dozvíte zde >>>