Vybíráme pro vás
27. 5. 2021, WEBREDAKTOR

Během celého léta máme otevřeno, prodlužujeme výpůjční doby a připravili jsme spoustu zajímavých akcí, abyste se během prázdnin v Praze nenudili.

Naše akce letos najdete pod širým nebem – na náměstích, náplavkách nebo v parcích.

Letní provoz

Letní provoz trvá od čtvrtka 1. července do úterý 31. srpna 2021. Podle letního jízdního řádu jezdí i bibliobusy. Čtení na prázdniny půjčujeme od 14. června 2021. Knížky, které si půjčíte v polovině června, můžete vrátit až v září. Až na malé výjimky zůstávají otevírací doby poboček stejné jako v běžném „školním“ roce. Během prázdnin máme zavřeno v sobotu. Zkontrolujte si, zda je vaše pobočka otevřena, než k nám vyrazíte. Aktuální provoz najdete na www.mlp.cz/pobocky.

Stáhněte si

Tip! Neváhejte nás kontaktovat pomocí e-mailu knihovna@mlp.cz, přes Facebook nebo telefonicky na čísle +420 222 113 555.

Přehled uzavírek během léta

Srpen

Dlouhodobé uzavírky

Letní čtení

Prázdniny přejí čtení. Pokud si nechcete zatěžovat cestovní zavazadla papírovými svazky, udělejte si místo v paměti mobilů, tabletů, případně čteček e-knih. Dobré čtení můžete stahovat z e-knihovny na www.e-knihovna.cz nebo vybírat z nabídky v Bookportu. E-knihovna je dostupná pro každého, pro Bookport stačí mít online členství, které je zdarma. Koho místo písmenek láká spíše mluvené slovo, ten najde zajímavý obsah na našem Soundcloudu nebo na YouTube.

Výběr z letního čtení online

Letní program

Chybět nebude ani kulturní program, a to převážně pod širým nebem. Letní sezónu zahájí první ročník Festivalu otevřených dílen. Environmentální poezii i pohled do života baletek nabídne literárně-hudební festival Knihovna na vlnách. Dobré letní filmy zhlédnete v Letním kině na náměstí a zdraví neškodnou dávku čtení v kombinaci s divadlem si můžete vychutnat na festivalu pro děti Mami, tati, dějou se věci. Bibliobus Oskar zavítá na Letní Letnou. Součástí letního programu budou vycházky městem i zelení. Chodce do zajímavých míst v okolí poboček zavede hra Legendární Praha. Všechny akce se uskuteční za dodržení všech platných hygienických opatření.

Přehled letních akcí