Bookport
11. 6. 2021, WEBREDAKTOR

Praha za vlády Rudolfa II. je sice otevřena umělcům a mágům, občas je však nutno připravit císaři zajímavou atrakci či alchymistický objev. Když do města přijíždí mladý Polák se „substancí velké přeměny“, anglický astrolog Dee je rázem v nemilosti.

Dvořák Otomar – Císař alchymistů

Anglický astrolog Dee je rázem v nemilosti a nahrazuje ho jeho ďábelský pomocník Edward Kelley, jehož kariéru sledujeme až k okamžiku smrti. Román je nabit pestrým dějem a mnoha postavami: kromě legendárního Rudolfa II. sledujeme např. rabbiho Löwa zápasícího s dětským morem i problematickým golemem, setkáme se s Alžbětkou, nevlastní Kelleyho dcerou a pozdější básnířkou Vestonií, mihne se tu i londýnský mladík Vilém Třesoštěp, budoucí velikán světového divadla. Dění v rudolfinské Praze hýřivě kolotá, nikdo si však nemůže být jist ani císařovou přízní, ani životem.

ČTĚTE ONLINE NEBO STAHUJTE ve formátu ePUB >>>

BOOKPORT

Vybíráme pro vás tipy na dobré čtení online z platformy BOOKPORT. Co v ní najdete? – Detektivky, romantiku, historické a válečné romány, literaturu faktu. S průkazem do knihovny máte zdarma přístup k 892 titulům. Jak na to? Stačí se PŘIHLÁSIT! Pozor! Po kliknutí na odkaz titulu je třeba se přihlásit. Jak se dostanete k dalším předplaceným knihám? Stačí kliknout vlevo na Katalog knih => lišta filtrů => filtr úplně vpravo => Předplacené knihy.

Mohlo by vás zajímat