Vybíráme
15. 6. 2021, WEBREDAKTOR

Mariánské náměstí je volně přístupný prostor, který uvítá každého, kdo se aktivně věnuje rozvoji komunitního života nejen v centru Prahy

VIDEOMAPPING V ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNĚ
VŠECHNY AKCE NA MARIÁNSKÉM NÁMĚSTÍ

Mariánské náměstí

Mariánské náměstí je věčný soused toho Staroměstského. Nestřeží jej pomník ani sloup, přesto je místem několika dominant. Jsou jimi budovy Nové radnice, Městské i Národní knihovny, Clam-Gallasův palác a nenápadná Kašna Terezka, zobrazující dívku, která sem kdysi možná chodívala pro vodu. Od roku 2019 náměstí prochází proměnou. Nejprve zde přestala parkovat auta, poté došlo k jeho částečnému zprůjezdnění. Tento prozatímní stav bude platit do úplně rekonstrukce, plánované na přelom roku 2022 a 2023. Jejím cílem je vrátit náměstí původní funkci, tedy opět vytvořit místo k setkávání a odpočinku. Od jara 2020 zde proběhlo několik kulturních akcí: autorská čtení, výstavy, rukodělná i kvízová posezení, festivaly (literární Knihovna na vlnách, multižánrový RING X10) či sousedská akce Zažít město jinak.

Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194.

Výroční zpráva

Iniciativa Moje Mariánské si klade za cíl oživovat střed města prostřednictvím kulturních akcí, podpory místních komunit a aktivit nekomerčního charakteru. Divadelní performance, festivaly, prezentace umění, oslavy v rámci předsednictví, velikonoční a vánoční trhy, výstavy, instalace v rámci Signal Festivalu, to vše bylo možné zažít na Mariánském náměstí v jeho třetí sezóně.

Prohlížejte výroční zprávu na Issuu.com

Mohlo by vás zajímat

Ilustrační fotografie pochází z představení „Koťáko zkázy“, které proběhlo na Mariánském náměstí.