Zavřeno
23. 9. 2021, WEBREDAKTOR

Vážení čtenáři, pobočka Petřiny je uzavřena od pondělí 11. října 2021 a uzavírka bude trvat minimálně následující dva roky. Z jakého důvodu? Na stejném místě pro vás stavíme novou pobočku.

Nejbližší pobočky a výpůjčky

Po dobu uzavírky můžete využít kteroukoliv jinou pobočku. Nejlépe dostupné jsou pobočky Břevnov, Dědina nebo Dejvice.

Nesplněným rezervacím na pobočku Petřiny je možné změnit místo vyzvednutí, případně je pozastavit či úplně zrušit. Rezervace lze upravovat po přihlášení do Mého účtu na www.mlp.cz. Splněné nevyzvednuté rezervace budou přesunuty na některou z poboček v Praze 6. Čtenáři budou informováni e-mailem.

Nová budova pobočky Petřiny

Nová budova pobočky Petřiny bude splňovat požadavky na provoz moderní knihovny. Návštěvníci se mohou těšit na moderní, vzdušný dvoupatrový prostor pro odpočinek, studium i pro realizování vlastních nápadů. Prostor bude rozčleněný do věkových i funkčních zón. K dispozici bude také kuchyňka pro přípravu drobného občerstvení z přinesených surovin.

Součástí budovy je komorní sál pro konání kulturních, vzdělávacích a komunitních akcí. V nové pobočce najdou návštěvníci také vybavení pro coworking, studium nebo kreativní setkávání. Prostory knihovny budou volně propojeny se zahradou, k venkovnímu posezení bude sloužit terasa.