Vybíráme pro vás
18. 11. 2021, WEBREDAKTOR

Užijte si advent s vánočními příběhy a písničkami. Zveme vás na vánoční loutková představení pro celou rodinu.

Vánoční představení v unikátním prostoru

Městská knihovna v Praze vzala pod svá křídla divadelní prostor známý jako Říše loutek, který se nachází v budově Ústřední knihovny. Vstup do divadla je z Žatecké ulice a návštěvníkům ukáže nádherný zachovalý historický prostor kouzelného loutkového divadla. Během adventu sem můžete přijít nasát atmosféru blížících se Vánoc na představení původního souboru, který zde pod názvem Říše loutek hraje pro děti již od roku 1928. Novou inscenaci představí také soubor Loutky v nemocnici.

Adventní program

Jak se do ulice Žatecká dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstupenky si můžete koupit online nebo osobně v pokladně sálů.

Cesta do Vánoc

Divadelní představení souboru Loutky v nemocnici – Cesta do Vánoc provede diváky biblickými příběhy od stvoření světa přes narození Ježíška a putování tří králů až do Vánoc letošních, pod stromek, kde je stále ještě ukryt betlém. Najdeme skutečný smysl Vánoc, který se odráží v barevných vitrážích slavnostně nazdobených kostelů a v oknech našich obýváků. Představení je doprovázeno živou hudbou a zpěvem tradičních koled a vánočních písní. Na tvorbě spolupracovali s kmenovými členy souboru i studenti a absolventi Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Režie Marka Míková.

Více se dozvíte zde >>>

Mohlo by vás zajímat

Tip! Chcete mít přehled o tom, jaké akce pořádáme? Chcete dostávat informace o divadelních představeních? Nechte si zasílat pozvánky na akce e-mailem!

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.