Vybíráme pro vás
2. 5. 2022, WEBREDAKTOR

Přijďte se podívat do Ústřední knihovny na výstavu obrazů Veroniky Gibi Podlasové, které inspirovaly české vedecké aktivity v Antarktidě s důrazem na jejich ekologický charakter.

Výstava od 10. 5. do 4. 6. 2022

Veronika Gib Podlasová se za posledních sedm let soustředila na spojení mezi kulturou, přírodou, vnitřními i vnějšími elementy. Její výtvarné práce se vrací k přirozeným aspektům planety Země. Přináší veřejnosti informace o životním prostředí a tím se snaží upozornit na globální problémy. Vědecký kontext práce je pro Gib velmi důležitý. Umění i věda jsou součástí společného úsilí o skutečném chápání toho, co je to být člověkem. Projekt Blue Fragility se zaměřuje na křehkost ledovců a krásu těchto krystalických forem. Umělecké dílo evokuje sílu tání ledovce, zároveň znázorňuje křehkost této neobvyklé formy vody.

Výstavu můžete navštívit v centrální hale Ústřední knihovny od pondělí 9. května 2022 do soboty 4. června 2022 v otevírací době pobočky. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Tip! Výstava je tematicky svázána s přednáškou Čistá Antarktida, která se koná v úterý 10. května 2022 v Ústřední knihovně.