Volná místa
27. 5. 2022, WEBREDAKTOR

Jste zodpovědní a jste rádi mezi lidmi? Pokud máte aspoň trochu volného času a chuť pomáhat druhým, staňte se dobrovolníkem Městské knihovny v Praze. Hledáme dobrovolníky do bibliobusu Oskar na letní akce.

Hrajete si rádi s dětmi, umíte je zabavit a jste rádi na čerstvém vzduchu? Hrajete rádi deskovky nebo se v deskohraní chcete zdokonalit? Chtěli byste se naučit vyrábět placky, magnetky nebo zrcátka? Rádi si popovídáte se čtenáři o knížkách nebo o aktivitách či akcích v knihovně? S Oskarem se podíváte třeba na skautské jamboree, na festival fantasy literatury nebo knižní jarmark.

Co získáte?

  • Pracovní zkušenosti ve velké a uznávané kulturní instituci v Praze.
  • Reference do Vašeho životopisu.
  • Dobrý pocit ze smysluplně využitého volného času.
  • Něco nového se naučíte nebo svoje zkušenosti a dovednosti předáte.
  • Co očekáváme od vás?
  • Odpovědný přístup ke svěřené činnosti, úkolu.
  • Dodržování dohodnutého časového režimu.
  • Respektování vnitřních směrnic a pokynů naší knihovny, o kterých budete informováni.

Zaujala vás naše nabídka? Chcete s námi spolupracovat jako dobrovolník i vy? Co udělat pro to, abyste se mohli stát dobrovolníkem Městské knihovny v Praze? Napište nám email na adresu knihovna@mlp.cz. Do předmětu emailu napište „DOBROVOLNÍK“ a do textu, prosím, uveďte svůj telefon a věk.

Co bude následovat? Sjednáme si s Vámi schůzku, kde si vyjasníme vzájemná očekávání a formu spolupráce. Děkujeme!

Kdo je dobrovolník?

Kdo je dobrovolník? Každý, kdo ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonává činnost ve prospěch jiných lidí nebo organizací. Jde-li o výkon dobrovolnické služby na území ČR, musí být starší 15 let. Dobrovolníkem se může stát student střední nebo vysoké školy usilující o praxi, člověk výdělečně činný nebo nezaměstnaný, senior zajímající se o kulturu. Vždy se pokusíme najít pro vás správnou činnost, která bude oboustranně prospěšná. Záleží jen na vás, kolik času budete chtít dobrovolnictví věnovat. Může se jednat o akční krátkodobou výpomoc například při akcích pro veřejnost nebo o dlouhodobější spolupráci.