Vybíráme pro vás
16. 6. 2022, WEBREDAKTOR

Šestý ročník filmového festivalu Book the film se dal do pohybu. Začněte posílat filmy, hlaste se do soutěže! Anebo přijďte 14. a 15. října 2022 do Liberálu a Ústřední knihovny.

Filmem ke zdraví!

Běh na krátkou vzdálenost je příjemný osvěžující zážitek. A přesně tak je to s formátem krátkého filmu. Krátký film dokáže odvyprávět zajímavé originální příběhy, které jsou k zamyšlení, ale také často překvapují svoji nápaditostí. Prožijte s námi hezký čas v duchu filmu a literatury.

V pátek 14. října 2022 zahájíme festival krátkého hraného filmu tradičně v útulné komunitní Kavárně Liberál. V sobotu 15. října 2022 budete mít jedinečnou možnost se zúčastnit filmového maratonu v Malém sále Ústřední knihovny.

Kdy a kde nás najdete?

Slavnostní zahájení festivalu Book the film 2022
14. října 2022 od 19:00 hodin v Kavárně Liberál.
Adresa: Heřmanova ulice 6, Praha 7. Doprovodný program. Vstupné zdarma.

Filmový maraton festivalu Book the film 2022
15. října 2022 od 15:00 hodin v Malém sále  Ústřední knihovny.
Adresa: Mariánské náměstí 1, Praha 1. Celodenní vstupné 90 Kč.

Kdo se může zúčastnit filmové soutěže?

  • Každý správný cinefil. Svůj snímek mohou přihlásit amatérští tvůrci, nezávislí filmaři, ale také studenti filmových škol.
  • Filmy přijaté na Book the Film neomezují tvůrce striktními pravidly ohledně jejich dřívější působnosti. Tzn., že můžete dodat krátký hraný film do 25 minut jakéhokoli data výroby.
  • Přijímáme výhradně hrané filmy. Byl váš film zveřejněn na jiném festivalu? Zkoušeli jste nějakou soutěž již předtím? Měl snímek úspěch a nebo naopak smůlu, ale vy jste přesvědčeni, že stojí za to ho znovu prezentovat? Rádi přivítáme všechny tvůrce, které baví točit.

Přihlaste svůj film

  • Uzávěrka pro přihlášení je 29 . srpna 2022.
  • Do festivalové soutěže budou zařazeny pouze hrané filmy.
  • Délka filmu na volné téma je maximálne 25 min.
  • Film ve formátu MP4/MOV (v rozlišení do Full HD – 1920×1080).
  • Své filmy posílejte prostřednictvím webového úložiště. Nejlépe přes uschovna.cz nebo ulozto.cz.

SVŮJ FILM PŘIHLASTE ZDE >>>

Poznámka: Pořadatel neurčuje hranici pro přesný počet přijatých filmů. Filmy budou přijímány do max. naplnění programu festivalu v rozsahu jednoho festivalového dne (čtyři promítací bloky). O úspěšném přijetí filmu do soutěže budeme kontaktovat jednotlivé tvůrce. Nepřijímáme snímky, které primárně obsahují sexuální tematiku a násilí.

Program:

Program pro vás v tuto chvíli připravujeme.

Tip! Sledujte nás na Facebooku – http://www.facebook.com/groups/bookthefilm.