Vybíráme pro vás
31. 8. 2022, WEBREDAKTOR

Koncertní sezóna pokračuje. Po prázdninách se Ústřední knihovna rozezní rozmanitými tóny. Od vážné hudby, přes folk, country, jazz i swing. Buďte u toho a přijďte si poslechnout dobrou hudbu.

Koncerty se konají ve velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstupenky si můžete koupit online nebo osobně v pokladně sálů.

Rudy Linka Trio

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 3.10.2022 | 19:30
Vstupné 380 Kč

Rudy Linka a jeho trio přichází opět do Velkého sálu Městské knihovny v Praze po tříleté covidové odmlce. Na repertoáru budou především skladby z nového alba „Live“ , které vychází v září na CD a LP. Rudy Linka vystudoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Po emigraci začátkem 80. let se věnoval studiu skladby na Stockholm Music Institute V roce 2005 založil festival Bohemia Jazz Fest. Na koncerty, kam mají posluchači po celé ČR vstup zdarma, pozval už desítky nejlepších světových jazzových hudebníků.

KOUPIT VSTUPENKU

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers: RAČTE SI PŘÁT?

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 5.10.2022 | 19:30
Vstupné 490 Kč

Exklusivní koncertní show, v níž publiku s potěšením zahrajeme naprosto jakoukoliv píseň z našeho repertoiru, kterou si bude přát slyšet! (Pokud si na ni vzpomeneme…).

KOUPIT VSTUPENKU

Robert Křesťan a Druhá tráva

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 13.10.2022 | 19:30
Vstupné 490 Kč

Koncert legendy folk, country a bluegrassové scény ku příležitosti vydání nového CD Díl druhý. Za poslední album Díl první získala v roce 2021 Druhá tráva Anděla v kategorii folk a Robert Křesťan vstoupil do Síně slávy. Druhá tráva – přední česká kapela, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu a řadí se mezi špičku na české scéně.

KOUPIT VSTUPENKU

Koncert k 75. narozeninám KARLA BLÁHY

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 21.10.2022 | 19:00
Vstupné 250 Kč

Večer hudby a slova s hosty Jiřím Krampolem, Karlem Vágnerem, Miluškou Voborníkovou, Martinem Hrdinkou, Šárkou Markovou, Karlem Háblem, Jolanou Smyczkovou, Miro Grisou, latino kapelou Atarés, Dětskou operou Praha a dalšími. Podmanivý tenor Karla Bláhy zazní nejen v písních ze slavných muzikálů doprovázených mluveným slovem.

KOUPIT VSTUPENKU

HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 24.11.2022 | 19:30
Vstupné 470 Kč

Ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice.

KOUPIT VSTUPENKU

Cello Republic

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 26.11.2022 | 19:30
Vstupné 450 Kč

Jedinečná čtveřice violoncellistů, vítězů mezinárodních soutěží, sólistů i pedagogů, popularizátorů klasické hudby. Tito kluci se proslavili u nás, ve světě, na YouTube a kamkoliv vkročili. Nechávají za sebou vyprodané sály, originální zážitky z koncertů a milióny zhlédnutí.

KOUPIT VSTUPENKU

Jablkoň a hosté – 45 let

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 30.11.2022 | 19:30
Vstupné 390 Kč

Několik tisíc vystoupení doma i v zahraničí, víc než dvě desítky alb plných autorských písniček, spolupráce s mnoha muzikanty, orchestry včetně těch symfonických, s filmaři, divadelníky… Ale také nekonečné kilometry, pár bouraček a odepsaných aut, tu a tam nějaká ta „ponorka“, smutky i radosti. To všechno a mnoho dalšího se stalo a uložilo do vzpomínek, ale my se teď přesuneme do času, který teprve přichází.

KOUPIT VSTUPENKU

Mohlo by vás zajímat