Vybíráme pro vás
8. 11. 2022, WEBREDAKTOR

Další ročník Noci divadel se uskuteční již tradičně třetí listopadovou sobotu, která letos připadá na 19. listopadu 2022. Těšit se můžete na pestrý program v Ústřední knihovně.

Městská knihovna v Praze se prostřednictvím Divadelního a filmového oddělení opět zapojí do mezinárodní akce Noc divadel. Letošní ročník bude spjat s oslavou 80. výročí jeho existence. Čeká vás večer plný divadla, hudby a tvoření.

Noc divadel se koná od 17:00 hodin do 21:00 hodin na různých místech Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstup je zdarma a není třeba se registrovat.

Program v Ústřední knihovně

  • 17:00 – Osmdesátiny. Divadelní a filmové oddělení slaví 80. narozeniny! Na léta minulá zavzpomíná bývalá dlouholetá vedoucí oddělení Marie Valtrová. Budeme si povídat o tom, jaké to u nás dříve bývalo a co vše se zde událo.
  • 18:00 – Workshop tvorby obřích masek. Přijďte si s dětmi vyzkoušet práci s barvami a papírem! Společně s brazilským umělcem Gilbertem Contim si mohou vyzkoušet možnosti kreativity prostřednictvím práce s velkoformátovými maskami.
  • 18:30 – Dechový kvintet e-moll od Antonína Rejchy. v podání Inspiratio Quintet, sdružení studentů Pražské konzervatoře.
  • 19:00 – Divadelní a filmový kvíz. Naši knihovníci si pro vás připravili poutavý kvíz, který vás zavede do světa divadla a filmu. Vítězný tým se může těšit na knižní ceny od nakladatelství Kosmas.
  • 20:00 – Faust. Brazilský umělec Gilberto Conti přepracoval známé klasické drama do podoby loutkového představení.

Mohlo by vás zajímat