Vybíráme
8. 11. 2022, WEBREDAKTOR

Další ročník Noci divadel se uskuteční již tradičně třetí listopadovou sobotu, která letos připadá na 19. listopadu 2022. Těšit se můžete na pestrý program v Ústřední knihovně.

Městská knihovna v Praze se prostřednictvím Divadelního a filmového oddělení opět zapojí do mezinárodní akce Noc divadel. Letošní ročník bude spjat s oslavou 80. výročí jeho existence. Čeká vás večer plný divadla, hudby a tvoření.

Noc divadel se koná od 17:00 hodin do 21:00 hodin na různých místech Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstup je zdarma a není třeba se registrovat.

Program v Ústřední knihovně

  • 17:00 – Osmdesátiny. Divadelní a filmové oddělení slaví 80. narozeniny! Na léta minulá zavzpomíná bývalá dlouholetá vedoucí oddělení Marie Valtrová. Budeme si povídat o tom, jaké to u nás dříve bývalo a co vše se zde událo.
  • 18:00 – Workshop tvorby obřích masek. Přijďte si s dětmi vyzkoušet práci s barvami a papírem! Společně s brazilským umělcem Gilbertem Contim si mohou vyzkoušet možnosti kreativity prostřednictvím práce s velkoformátovými maskami.
  • 18:30 – Dechový kvintet e-moll od Antonína Rejchy. v podání Inspiratio Quintet, sdružení studentů Pražské konzervatoře.
  • 19:00 – Divadelní a filmový kvíz. Naši knihovníci si pro vás připravili poutavý kvíz, který vás zavede do světa divadla a filmu. Vítězný tým se může těšit na knižní ceny od nakladatelství Kosmas.
  • 20:00 – Faust. Brazilský umělec Gilberto Conti přepracoval známé klasické drama do podoby loutkového představení.

Mohlo by vás zajímat