17. 1. 2023, WEBREDAKTOR

Přijďte o víkendu na loutkové divadlo pro děti do Ústřední knihovny a na dětská představení Bio Junior.

Divadelní loutková sezóna v Městské knihovně v Praze pokračuje. Po dobu rekonstrukce Divadla Říše loutek našel soubor azyl v malém sále Ústřední knihovny. Kromě Říše loutek bude v Městské knihovně hostovat soubor Loutky v nemocnici. Hrajeme také filmy pro děti v rámci Bia Junior.

Představení se konají ve velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstupenky si můžete koupit online nebo osobně v pokladně sálů.

Myška a medvěd na cestách

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 27. 5. 2023 | 15:00
Vstupné 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
I když jsou různě velcí, jeden je upovídaný a druhý místo povídání raději hraje na housle či harmoniku, jsou medvěd Ernest a myška Celestina nerozlučnými kamarády. Když se tak trochu i Celestininým přičiněním rozbijí Ernestovy zamilované housle, musí se vrátit do jeho rodné země Breptánie. Protože jen tam je dokáží opravit, je to totiž země hudbě a hudebníkům zaslíbená.

Úžasný Mauric

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 27. 5. 2023 | 17:00
Vstupné: 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Mauric je kocour ulice. Všemi mastmi mazaný, pořádně prohnaný a jako každá správná kočka myslí především na sebe. Jednoho dne ovšem zničehonic zjistí, že začíná mít lidské myšlenky a dokonce že opravdicky mluví. A není sám! Krysy z místního klanu jsou na tom stejně, začaly mluvit, být inteligentní a zajímat se o vzdělání. Prý sežraly něco ze skládky u magické univerzity. Podle knižní předlohy Terryho Pratchetta.