Vybíráme pro vás
17. 1. 2023, WEBREDAKTOR

Přijďte o zimních víkendech na loutkové divadlo pro děti do Ústřední knihovny a na dětská představení Bio Junior.

Divadelní loutková sezóna v Městské knihovně v Praze pokračuje. Po dobu rekonstrukce Divadla Říše loutek našel soubor azyl v malém sále Ústřední knihovny. Kromě Říše loutek bude v Městské knihovně hostovat soubor Loutky v nemocnici. Hrajeme také filmy pro děti v rámci Bia Junior.

Představení se konají ve velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstupenky si můžete koupit online nebo osobně v pokladně sálů.

Loutková představení

O Koblížkovi a O Budulínkovi

Kde: Ústřední knihovna – MALÝ SÁL
Kdy: 4. 2. 2023 | 10:00 a 14:00
Vstupné: 100 Kč
KOUPIT VSTUPENKU OD 10:00
KOUPIT VSTUPENKU OD 14:00
Jak dopadne putování nafoukaného Koblížka? A zachrání malého Budulínka babička s dědečkem z liščí nory? Vše se dozvíte v našich pohádkách. Hraje soubor Říše loutek. Pro děti od tří let.

Pohádka o potrhlé koze Róze

Kde: Ústřední knihovna – MALÝ SÁL
Kdy: 11. 2. 2023 | 10:00 a 14:00
Vstupné: 100 Kč
KOUPIT VSTUPENKU OD 10:00
KOUPIT VSTUPENKU OD 14:00
Loutková podoba pohádky o pánovi, který měl na svém dvoře spoustu zvířátek: kobylu, krávu, berana, kohouta, podsvinčátko, kozu a spoustu ptáků. Ze všech nejraději měl kozu Rózu. Hraje soubor Říše loutek. Pro děti od tří let.

Malý princ

Kde: Ústřední knihovna – MALÝ SÁL
Kdy: 19. 2. 2023 | 15:00
Vstupné: 150 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
I když letadlo ztroskotá a vypadá to opravdu beznadějně, stačí jen jiskřička fantazie a blízkosti někoho, kdo nás má rád, kdo vysloví tu známou větu, že: „To, co je důležité, je očím neviditelné.“ A my se rozběhneme napít ze studny ukryté kdesi v poušti a dostaneme znovu sílu. A i když Malý princ nezůstane s námi, přece ho uslyšíme, jak se chechtá z jedné maličké hvězdy nad naší hlavou. Hraje soubor Loutky v nemocnici. Pro děti od pěti let. Zlevněné vstupné pro děti 100 Kč.

Filmová představení Bio Junior

Kocour v botách: Poslední přání

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 4. 2. 2023 | 15:00
Vstupné: 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů.

Doručovací služba čarodějky Kiki

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 11. 2. 2023 | 15:00
Vstupné: 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou.

Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 11. 2. 2023 | 17:00
Vstupné: 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Patálie malého Mikuláše, od rvaček na školním dvoře až po dobrodružství na letním táboře, si v průběhu let zamilovaly více než čtyři generace dětí i dospělých po celém světě. Oblíbená postavička nyní poprvé ožívá v původní ilustraci Sempého v animovaném filmu pro celou rodinu.