Vybíráme
17. 1. 2023, WEBREDAKTOR

Přijďte o víkendu na loutkové divadlo pro děti do Ústřední knihovny a na dětská představení Bio Junior.

Divadelní loutková sezóna v Městské knihovně v Praze pokračuje. Po dobu rekonstrukce Divadla Říše loutek našel soubor azyl v malém sále Ústřední knihovny. Kromě Říše loutek bude v Městské knihovně hostovat soubor Loutky v nemocnici. Hrajeme také filmy pro děti v rámci Bia Junior.

Představení se konají ve velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstupenky si můžete koupit online nebo osobně v pokladně sálů.

Loutková představení

O pejskovi a kočičce

Kde: Ústřední knihovna – MALÝ SÁL
Kdy: 1. 4. 2023 | 10:00
Vstupné 1O0 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Loutkové představení pro nejmenší diváky na motivy Čapkovy pohádky. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a snaží se chovat jako lidé. Někdy jim to docela jde, ale někdy to pěkně popletou. Hraje soubor Říše loutek. Pro děti od tří let.

Kašpárek v pekle

Kde: Ústřední knihovna – MALÝ SÁL
Kdy: 22. 4. 2023 | 10:00
Vstupné 1O0 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Princezna Majdalenka se omylem dostane do pekla. Kašpárek, vždy připraven přispěchat na pomoc každému, kdo je v nebezpečí, se se svým kamarádem Honzou vydá princeznu osvobodit. Přijďte se podívat, jestli se našim odvážným hrdinům s pomocí chytrosti podaří nad všemi čerty vyzrát a jak to všechno dopadne. Hraje soubor Říše loutek Pro děti od tří let.

Filmová představení Bio Junior

Zoubková víla

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 15. 4. 2023 | 15:00
Vstupné 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Zvídavá a nezbedná Violetta (337 let) se učí na zoubkovou vílu, jenže se jí to moc nedaří. Místo, aby dětem za zoubky vyčarovala hračky jako ostatní zoubkové víly, jediné, co umí jsou… fialky! Její maturitní zkouška se blíží a jen víly, které jí složí, dostanou drahokam, se kterým se mohou pohybovat tam a zpět z lidského světa.

Bella a Sebastian: Nová generace

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 15. 4. 2023 | 17:00
Vstupné 70 Kč KOUPIT VSTUPENKU
Desetiletý Sebastian tráví prázdniny na horách se svou babičkou a tetou, ale moc ho to tam nebaví a radši by byl někde jinde. Musí rodině pomáhat s ovcemi, co není pro chlapce z města žádná vzrušující zábava. Ale pak mu osud do cesty přihraje Bellu, obrovského bílého psa, kterému jeho majitel ubližuje, a pro Sebastiana začíná to největší dobrodružství jeho života.

Divnosvět

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 29. 4. 2023 | 15:00
Vstupné 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Snímek představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům.

Shazam! Hněv bohů

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 29. 4. 2023 | 17:00
Vstupné 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Druhé pokračování příběhu dospívajícího chlapce Billyho Batsona, který se po vyslovení kouzelného slova „SHAZAM!“ promění ve své dospělé alter ego superhrdiny Shazama.