Vybíráme pro vás
19. 1. 2023, WEBREDAKTOR

V roce 2023 se Ústřední knihovna rozezní rozmanitými tóny. Jazz, swing, vážná hudba i český folk. Buďte u toho a přijďte si poslechnout dobrou hudbu.

Koncerty se konají ve velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstupenky si můžete koupit online nebo osobně v pokladně sálů.

Poklad na stříbrném plátně – Ondřej Havelka

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 8. 2. 2023 | 19:30
Vstupné: 490 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Držte se pevně svých židlí! Prudký poryv synkop útočí! Když zaválí hot-jazz nebo swing, duše vzlétá, srdce jásá, oči září, nohy křepčí! Výběr nejkrásnějších a podmanivých kusů, českých i amerických, ve zbrusu nové koncertní show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers – POKLAD NA STŘÍBRNÉM PLÁTNĚ.

Zemlinského kvarteto, Miguel Trápaga – kytara

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 8. 3. 2023 | 19:30
Vstupné: 290 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Zemlinského kvarteto na čtyřech koncertech přivítá vzácné hosty ze Španělska – země, která dala vzniknout mnoha perlám klasické hudby, která je se Zemlinského kvartetem propojena skrz rodinu primária Františka Součka a která mimo jiné bude ve druhé polovině roku 2023 předsedat Evropské unii. V první polovině každého koncertu zazní česká a španělská hudba v podání Zemlinského kvarteta a španělských umělců, kteří zahrají na hoboj, klavír, violu a samozřejmě také na kytaru. Ve druhé polovině koncertu pak vždy zazní jedno velké romantické dílo v podání Zemlinského kvarteta.

Koncert skupiny Spirituál kvartet

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 10. 3. 2023 | 19:30
Vstupné: 360 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Spirituál kvartet je skupina přímo navazující na legendární československou folkovou kapelu Spirituál kvintet. Kontinuitu s tímto souborem, významně ovlivňujícím domácí hudební scénu více než šedesát let, zaručuje nejen návrat k původnímu historickému názvu, ale především účast Jiřího Holoubka a Veroniky Součkové, dlouholetých členů Spirituál kvintetu. Ti své síly spojili se dvěma dalšími vynikajícími muzikanty. Zpěvákem, skladatelem, banjistou, hráčem na steel kytaru a kontrabas Zbyňkem Burešem, a kytaristou, zpěvákem, majitelem podmanivého basu Janem Jandou.

Mohlo by vás zajímat

Chcete mít přehled o tom, jaké akce pořádáme? Chcete dostávat informace o filmových projekcích nebo koncertech? Nechte si zasílat pozvánky na akce e-mailem!