Vybíráme
29. 5. 2023, WEBREDAKTOR

V létě je dobrá příležitost pro děti i rodiče strávit společný čas a pobavit se. Těšíme se na vás v knihovně, kde jsme připravili spoustu her, zábavy a čtení.

Kde si venku zahrát

S příchodem hezkého počasí je ideální čas trávit venku víc času. Knihovna připravila tipy na aktivity, které můžete podniknout. Co nabízíme? Můžete si zahrát venkovní hru v oboře Hvězda nebo se vydat na do světa stromů. Stromová stezka je pro celou rodinu. Po trasách vás povedou putovní listy s mapami. Obě venkovní hry můžete prohlížet a stahovat na Issuu.com.

Co si stáhnout do čtečky

Číst je dnes snadnější než kdykoli před tím. Stačí si stáhnou knížky do čtečky. Děti tak získají virtuální regál plný příběhů, které mohou číst kdykoliv a kdekoliv. Navíc, e-knihy jsou šetrné k životnímu prostředí, protože není potřeba spotřebovávat papír a další materiály. Pro nejmenší čtenáře jsme připravili pohádky, které je zavedou do kouzelného světa zvířátek, princezen a kouzelných bytostí. Pro starší děti, které hledají dobrodružství, napětí a vzrušení, jsme připravili mnoho poutavých dobrodružných knih.

Co číst s dětmi

Pravidelná četba s dětmi nejen rozvíjí jejich slovní zásobu a schopnost porozumění, ale také podporuje jejich fantazii a zájem o literaturu. Ročně v České republice vychází kolem dvou tisíc knihy určených dětským čtenářkám a čtenářům. To je úplná přehršel knih, ve které se hned tak někdo nevyzná. Ne tak ale my. Ve spolupráci s portálem Knihovny.cz vám pomůžeme při výběru toho správného čtení pro holky a kluky.

Hry pro děti když prší

Malé děti jsou jak pytel blech. Zabavit je můžete hravými aktivitami k vybraným knihám se zvířecími hrdiny. Na každou knihu se můžete podívat v katalogu a zároveň si stáhnout „pédéefko“ s návodem na různé hry.