Vybíráme
14. 9. 2023, WEBREDAKTOR

Zveme vás do Ústřední knihovny na některé z akcí, které probíhají v rámci Týdnů pro duševní zdraví.

Program Týdnů pro duševní zdraví probíhá každoročně od 10. září do 10. října, tedy dne, který je Světovým dnem pro duševní zdraví. Akce Týdnů pro duševní zdraví probíhají po celé České republice.

Akce jsou zdarma a konají se v klubovně Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194.

Eliška

Kde: Ústřední knihovna – Klubovna
Kdy: 18. 9. 2023 | 18:00
Premiéra dokumentu Eliška + beseda. Duševní zdraví v předivu vztahů někdy vzkvétá a někdy naopak trpí. Přijďte se podívat na příběh Elišky, v němž hraje hlavní roli láska, jež se stala spouštěčem duševní nemoci, jejím utrpením a dnes i její nadějí. Po premiéře dokumentu proběhne debata s hlavní protagonistkou.

O antidepresivech

Kde: Ústřední knihovna – Klubovna
Kdy: 19. 9. 2023 | 18:00
Křest knihy Na antidepresivech o antidepresivech. Jaký je Váš vztah k antidepresivům? Užíváte je? Co o nich víme? Kateřina Kudláčová představuje v 10 rozhovorech různé pohledy na život s antidepresivy. Po křtu knihy bude následovat beseda nejen o antidepresivech. Kniha vydaná Fokusem Praha bude na místě k dostání zdarma.

Káťa

Kde: Ústřední knihovna – Klubovna
Kdy: 21. 9. 2023 | 18:00
Premiéra dokumentu Káťa + beseda. Přijďte se podívat na příběh křehké ženy čelící překážkám, které vytváří její vlastní duše. S balíkem diagnóz duševních nemocí se vypořádává tak, že ho proměňuje v horu zkušeností a empatie, kterou předává dál. Po premiéře dokumentu bude následovat debata s hlavní protagonistkou.

Mohlo by vás zajímat