Vybíráme
12. 9. 2023, WEBREDAKTOR

Přijďte o víkendu na loutkové divadlo pro děti do Ústřední knihovny a na dětská představení Bio Junior.

Divadelní loutková sezóna v Městské knihovně v Praze pokračuje. Po dobu rekonstrukce Divadla Říše loutek našel soubor azyl v malém sále Ústřední knihovny. Kromě Říše loutek bude v Městské knihovně hostovat soubor Loutky v nemocnici. Hrajeme také filmy pro děti v rámci Bia Junior.

Představení se konají ve velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstupenky si můžete koupit online nebo osobně v pokladně sálů.

Loutková představení

Perníková chaloupka

Kde: Ústřední knihovna – MALÝ SÁL
Kdy: 7. 10. 2023 | 10:30, 14:00
Vstupné: 100 Kč
KOUPIT VSTUPENKU – 10:30
KOUPIT VSTUPENKU – 14:00
Jeníček je nezbedný kluk. Když v lese s Mařenkou sbírá jahody, schválně jí utíká, a tak se stane, že děti zabloudí. Jeníček vyleze na nejvyšší strom a zahlédne světýlko. Děti přijdou k chaloupce, která je celá z perníku a žije v ní zlá Ježibaba s protivným dědkem. Ježibaba strčí Jeníčka do chlívku, chce si ho vykrmit a sníst. A jak to celé dopadne, se přijďte podívat. Hraje soubor Říše loutek. Trvání: 60 minut. Pro děti od tří let.

O pejskovi a kočičce

Kde: Ústřední knihovna – MALÝ SÁL
Kdy: 14. 10. 2023 | 10:30, 14:00
Vstupné: 100 Kč
KOUPIT VSTUPENKU – 10:30
KOUPIT VSTUPENKU – 14:00
Loutkové představení pro nejmenší diváky na motivy Čapkovy pohádky. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a snaží se chovat jako lidé. Někdy jim to docela jde, ale někdy to pěkně popletou. Hraje soubor Říše loutek. Trvání: 60 minut. Pro děti od tří let.

Bio Junior

Myška Pattie: Na vlnách dobrodružství

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 7. 10. 2023 | 15:00
Vstupné: 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Rozzlobit některého z bohů ve starověkém Řecku rozhodně není dobrý nápad. A stárnoucí slavný hrdina Jason právě pořádně naštval samotného boha moří Poseidona. Zvídavou a neposednou myšku Pattie a jejího neohrabaného kočičího kamaráda Sama tak čeká hodně nebezpečný úkol. Po boku Jasona, jehož město hrozí Poseidon zničit, musí čelit nejnebezpečnějším tvorům mytologie.

Mavka: Strážkyně lesa

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 7. 10. 2023 | 17:00
Vstupné: 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Víla Mavka je nově zvoleným strážcem a duší lesa. Jejím posláním je chránit proti jakémukoli zlu i před světem lidí posvátné Srdce lesa. Mnoho obyvatel lesa má ale pochybnosti, zda milá a jemná víla zvládne své nové povinnosti. Ve vesnici nedaleko lesa žije Lucas, vesnický kluk, který nade vše miluje hudbu a především hru na flétnu. Sní o tom, že celý svůj život zasvětí této vášni. A právě jeho hudba vyvolá něco opravdu pozoruhodného, Mavka uslyší jeho okouzlující píseň a její srdce se naplní dosud neznámým citem.

Letíme 2

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 21. 10. 2023 | 15:00
Vstupné: 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Malý vrabčák Richard stále žije se svou rodinkou čápů, která ho vychovala. Tak jako každý rok se chystají přezimovat u Velkého jezera v severní Africe, a Richard se těší, že letos poprvé povede celé čapí hejno právě on. Jenže řada starších mu to nedovolí, což odvážného vrabčáka rozzlobí a rozhodne se letět na vlastní pěst. Dostane se do dalekého pouštního města, kde potká vrabčici Samii a její kamarády, které drží v zajetí chamtivý páv Zamano. Jediný způsob, jak je může zachránit, je vyřešit hádanku a najít Velký Klenot, který již Zamano a jeho služebníci velmi dlouho hledají.

Želvy Ninja: Mutantí chaos

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 21. 10. 2023 | 17:00
Vstupné: 70 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Kdyby nepřišli do kontaktu se záhadným zeleným slizem, byli by obyčejnými želvami z kanálu. Kdyby nepotkali zmutovaného krysáka Mistra Třísku, nestali by se mistry bojových umění a jmenovci legendárních renesančních umělců – Donatello (Donnie), Michelangelo (Micky), Leonardo (Leo) a Rafaelo (Raf). Jinak jsou to ale úplně normální teenageři, kteří milují dobrodružství a nesnášejí nudu. Té mají poslední dobou poměrně dost, protože Mistr Tříska je úzkostlivě střeží v jejich kanálovém doupěti. Má totiž celkem oprávněný strach, že by je lidi nepřijali.