Vybíráme
3. 10. 2023, WEBREDAKTOR

Říjen je tradičně bohatý na velké množství akcí a týká se to i těch literárních. Nechte se inspirovat naším výběrem.

Akce se konají na našich různých pobočkách. Adresu zjistíte kliknutím na jméno pobočky u konkrétní akce. Akce jsou zdarma, není-li uvedeno jinak.

Česká literární avantgarda

Kde: Dejvice
Kdy: 25. 10. 2023 | 17:30
Na přednášce si povíme o různých literárních směrech (futurismus, civilismus, expresionismus), které byly dominantní v prvních desetiletích 20. století. V tomto období se rozvíjely nejrůznější literární skupiny (Literární skupina, Devětsil), pro které byla důležitá novost, originalita a experiment. Akce je určená pro dospělé, seniory a je vhodná i pro středoškoláky. Přednáší Martina Cibulková.

Mapy duše II – Skrytá místa

Kde: Ústřední knihovna – Záliv
Kdy: 25. 10. 2023 | 17:30
Čtení a křest ze dvou nových titulů nakladatelství MI:Lu Publishing. Domov – místo, kde žijeme, kde navazujeme a budujeme své vztahy – je tématem, které propojuje obě knihy tchajwanských autorů. První z nich je literárním cestopisem, který nám přibližuje nejenom město Tchao-jüan a jeho okolí, ale i život autora a jeho vzpomínky na Japonsko. Ve druhé sledujeme autorovo uvědomování si sebe sama, jeho coming out a současně jeho vztah k rodině. Hosté: Pavlína Krámská, Jana Heřmanová, František Reismüller. Moderuje výtvarník a nakladatel Tomáš Řízek.

Křest knihy Jiřího Kamene

Kde: Velký mlýn
Kdy: 26. 10. 2023 | 17:00
Zveme vás na křest nové knihy Jiřího Kamene Splín arcibiskupa Kohna, který vyjde v nakladatelství Argo.

Mohlo by vás zajímat

Chcete mít přehled o tom, jaké akce pořádáme? Chcete dostávat informace o filmových projekcích nebo koncertech?
Nechte si zasílat pozvánky na akce e-mailem!

Ilustrační obrázek v perexu: Pixabay.com.