Vybíráme
15. 11. 2023, WEBREDAKTOR

Přijďte na ochutnávku Artotéky, která probíhá na Ostrčilově náměstí od listopadu 2023 do 14. ledna 2024.

Samá voda, samá voda

Voda je nejen nezbytnou součástí života, ale také inspirací pro mnoho umělců. Na této výstavě se můžete seznámit s reprodukcemi obrazů, které zobrazují vodu v různých podobách a situacích. Uvidíte, jak voda ovlivňuje světlo, barvu, a atmosféru obrazu, a jak voda vyjadřuje pocity, názory, a poselství malířů. Na výstavě jsou zastoupeni malíři z různých období a škol, jako jsou například George Innes, Paul Cézanne, Vincent van Gogh, Georges Seurat, nebo Albert Marquet. Poznejte, jak každý z nich využil vodu jako umělecký prvek a jak voda obohatila jejich díla.

PŮJČTE SI VYSTAVENÉ OBRAZY

Výstavu můžete navštívit od listopadu 2023 do 14. ledna 2024 v otevírací době pobočky Ostrčilovo náměstí.

Mohlo by vás zajímat

Obrazy k vystavení nám laskavě poskytla Artotéka pobočky Opatov, která nabízí k zapůjčení reprodukce i originální díla. Pokud vás některý z vystavených obrazů osloví natolik, že byste si jej chtěli pověsit doma, můžete si jej zarezervovat stejně jako třeba knihu. Po skončení výstavy pro vás bude připraven na pobočce Opatov.

Nebo si udělejte výlet na Opatov hned a vybírejte osobně, vedle obrovského množství obrazů je k dispozici rovněž rozsáhlá nabídka knih a časopisů z praxe i teorie uměleckých disciplín.

AROTÉKA NA WEBU KNIHOVNY

Podívejte se na Artotéku ve fotogalerii.