Vybíráme
9. 2. 2024, WEBREDAKTOR

Pomáháme seniorům s chytrými technologiemi. Pořádáme kurzy digitálních dovedností.

Moderní svět plný technologií a chytrých zařízení může pro některé dříve narozené znamenat nepřekonatelnou bariéru. Městská knihovna v Praze proto ve spolupráci s Nadací Vodafone a Sdružením knihoven ČR realizuje program Digitální odysea, kde se mohou senioři naučit, jak správně a bezpečně moderní technologie používat a využít je ve svůj prospěch. 

Digitální poradny na pobočkách

Kde v tuto chvíli probíhají digitální poradny? Podrobnosti zjistíte kliknutím na odkaz. Akce jsou zdarma.

Digitální odysea: technologické dovednosti po ruce 

V rámci programu Digitální odysea Nadace Vodafone budou v Městské knihovně v Praze probíhat kurzy digitálních dovedností i individuální poradny, během kterých knihovník seniorům poradí s řadou digitálních úkonů.

V rámci programu Digitální odysea Nadace Vodafone probíhají v Městské knihovně v Praze kurzy digitálních dovedností i individuální poradny, během kterých knihovník seniorům poradí s řadou digitálních úkonů. „Kurzy a individuální poradny pro seniory se budou konat na devíti pobočkách po celé Praze, a tak by měly být všem dostupné. Budoucí lektoři se nyní na projekt pilně školí, aby byli na zájemce co nejlépe připraveni,“ říká Anna Hlušičková, ambasadorka projektu v Městské knihovně v Praze.

„Neustále hledáme cesty, jak zpřístupnit moderní technologie a digitální vzdělávání seniorům napříč celou Českou republikou, a tak nás napadlo oslovit knihovny. Knihovny jsou místa neformálního celoživotního učení. Ročně je za tímto účelem navštíví více než milion lidí, z čehož podstatnou část tvoří právě senioři,“ říká manažerka programu Digitální Odysea Jolana Hájková.  

Paní Jana Voksová (71), jedna z účastnic projektu, je důkazem toho, že i v tomto věku je možné se naučit ovládat moderní technologie a těžit z nich. „Díky tomu, že jsem se naučila s chytrým telefonem, se můžu častěji spojit se svojí rodinou a přáteli. Vnoučata mi teď posílají fotky i z druhého konce světa a s dcerou si zase posíláme různé zajímavé recepty,“ sdílí paní Voksová.  Pokud se chcete dozvědět více o programu Digitální Odysea, neváhejte se podívat na webovou stránku https://odysea.nadacevodafone.cz/.