Zavřeno
1. 3. 2024, WEBREDAKTOR

Pobočky mají během Velikonoc zavřeno od 29. 3. do 1. 4. 2024.

Naše pobočky mají během Velikonoc zavřeno od pátku 29. 3. 2024 do pondělí 1. 4. 2024 včetně. V těchto dnech také nejezdí bibliobusy. Samoobslužný Kiosek je otevřen, pokud není uvedeno jinak.
Aktuální otevírací doby najdete na www.mlp.cz/pobocky.

Den v týdnu Uzavírka
Velikonoce 29. 3. 2024 (pátek) Pobočky uzavřeny, bibliobusy nejezdí
Velikonoce 30. 3. 2024 (sobota) Pobočky uzavřeny, bibliobusy nejezdí
Velikonoce 31. 3. 2024 (neděle) Velký mlýn
Velikonoce 1. 4. 2024 (pondělí) Pobočky uzavřeny, bibliobusy nejezdí

Knihovna online

Naše e-knihovna – www.e-knihovna.cz funguje nonstop. Najdete v ní přes 2000 knih. Co můžete stahovat? Romány. Cestopisy. Poezii. Všechny možné žánry od horrorů až po erotiku. V mnoha případech k nám ani nemusíte. Zkuste online služby, které vám mohou pomoci – www.mlp.cz/online.

Mobilní aplikace

Nová mobilní aplikace je doplňkem webu knihovny www.mlp.cz a umožňuje snadný přístup ke čtenářskému účtu a jeho hlavním službám. Je užitečným nástrojem pro aktivní čtenáře, kteří jsou pravidelnými návštěvníky knihovny, spravují větší množství výpůjček, využívají virtuální průkazy nebo pracují se seznamy. Více zde >>>.

Průkaz v mobilu

Každý čtenář při zápisu obdrží plastovou kartičku, která slouží jako čtenářský průkaz. Ale jde to i bez dalšího kousku plastu v peněžence. Čtenářský průkaz si můžete nechat nahrát na stávající kartu, kterou už v peněžence nosíte, například Lítačku. Nebo můžete začít používat virtuální čtenářský průkaz, který je vždy dostupný v mobilním telefonu. Jako obrázek v galerii nebo v aplikaci. Virtuální čtenářský průkaz také umožňuje sdílení knihovny s blízkými.

Prodloužení členství

Nejen zápis nového čtenáře, ale i prodloužení členství v knihovně je možné online. Nabídka je dostupná po přihlášení do Mého účtu na www.mlp.cz. Roční poplatek je možné zaplatit online platbou.

Zápis do knihovny

Přihláška čtenáře je oboustranně potištěný list papíru formátu A4 a ročně se jich v knihovně spotřebuje kolem 30 tisíc. Zájemci o členství v knihovně z řad dospělých mají možnost zápisu online od vyplnění přihlášky, až po ověření totožnosti.