Pomáháme školám během pandemie

Pomáháme školám během pandemie a připravili jsme přehled užitečných odkazů, které mohou pomoci nejen během domácí a online výuky. Pro učitele, rodiče i děti.    

Celý článek
Knihookno pobočky Bohnice uzavřeno 11. a 12. 3. 2021

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Bohnice je z technických důvodů ve čtvrtek 11. března a v pátek 12. března 2021. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Budoucnost je žena

Vybíráme online čtení z českých a světových dramat k Mezinárodnímu dni žen.    

Celý článek
BOOKPORT: Ma vie – Můj život

Nahlédněme do malířovy duše jeho vlastníma očima a nechme se okouzlit. Chagall celý svůj život vyprávěl příběhy, příběhy svého života, příběhy zaniklého světa, příběhy svých radostí, ale i obav a smutku.    

Celý článek
Robokomiks aneb Příběhy ze života robotů

Knihovnice a knihovníci z Ústřední knihovny připravili komiksovou soutěž pro děti.    

Celý článek
BOOKPORT: Pařížská manželka

Jmenovala se Hadley, její muž Ernest. Příjmení: HEMINGWAY. Divoké a fascinující… romantické a tragické… láska a nenávist… absintem nasáklé noci a největší ikony Města světel.    

Celý článek
Knihookno pobočky Lužiny do odvolání uzavřeno

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Lužiny je od pátku 5. března 2021 z provozních důvodů do odvolání uzavřeno. Bibliobox pobočky zůstává v provozu. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Čtěte udržitelně

Letos jsme se zaměřili na téma udržitelného rozvoje, klimatické změny a ekologie vůbec. Čtěte online knihy v Národní digitální knihovně, která je k dispozici našim registrovaným čtenářům.    

Celý článek
BOOKPORT: Cartierova panteřice

Vášnivý příběh vyprávěný v první osobě vtáhne čtenáře rovnou do magického světa, kde Coco Chanel navrhuje své první skandální modely, dámy šílí z baletu uhrančivého Ďagileva a v baru popíjí Ernest Hemingway.    

Celý článek
Soutěž pro děti na čerstvém vzduchu

Pobočka Korunní pořádá pro děti a rodiče soutěž na čerstvém vzduchu. Podle našich instrukcí se vydáte na procházku na čerstvém vzduchu, pobavíte se a dozvíte se něco nového o místě, kde žijete.    

Celý článek
Knihookno pobočky Petřiny do odvolání uzavřeno

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Petřiny je od čtvrtka 4. března 2021 z provozních důvodů do odvolání uzavřeno. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Udržitelný březen online

Každoroční akce Březen měsíc čtenářů letos proběhne netradičně – online. Jeho téma je udržitelnost životního prostředí, kterému se budeme věnovat i celý následující rok.    

Celý článek
BOOKPORT: Baronka Blixenová

Lovkyně lvů a paní africké farmy, mondénní hostitelka, vypravěčka pohádek, žhavá milenka, divoká, nespoutaná duše, záhadný autor podivuhodných příběhů.    

Celý článek
BOOKPORT: Einstein & Einstein

Příběh geniální ženy skryté ve stínu Alberta Einsteina. Začtěte se do příběhu o fascinující inteligentní ženě, nadané matematičce a fyzičce, kterou beznadějně zastínila oslnivá záře Einsteinova génia.    

Celý článek
BOOKPORT: Prchavý čas světla

Man Ray a Lee Millerová a jejich osudové setkání v Paříži.    

Celý článek
Další stránka
strana z  18