Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
E-knihy od nakladatelů: Fra

Podporujeme nakladatele v nelehké situaci a mimořádně od nich nakupujeme více knih. A to nejen papírových, ale i elektronických. Vyberte si ty nejzajímavější e-knihy z produkce předních českých nakladatelů. V červenci představujeme pražské nakladatelství Fra.    

Celý článek
Referent bezpečnostního oddělení

Do bezpečnostního oddělení knihovny hledáme kolegu, v jehož kompetenci bude především oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP).    

Celý článek
Letní workshopy v DOKU 16

Sousedská řemeslná dílna DOK 16 pořádá během celého léta rukodělné workshopy. Naučíte se na nich pracovat s dřevem, vyrábět barefoot sandály nebo ptačí budky pod dohledem zkušené ornitoložky. Stačí si vybrat.    

Celý článek
Léto na dece s Oskarem

Bibliobus Oskar nabízí stejné služby jako kterákoliv jiná pobočka: půjčíte si knihu, vrátíte knihu, připojíte se na internet nebo pořídíte čtenářský průkaz. Každé léto přijíždí Oskar na vybraná místa v Praze, aby vám zpříjemnil prázdniny.    

Celý článek
Knížkohraní – červenec 2020

V červenci 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Říkej si a hraj od Karla Jaromíra Erbena.    

Celý článek
Tento týden přišel mail se starými novinkami

Vážení čtenáři, tento týden přišel z technických důvodů pravidelný e-mail pouze se starými novinkami v PDF.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – červenec 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Pražská kniha – červenec 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Červenec patří tipům knihovnic a knihovníka z dětského oddělení v Ústřední knihovně.    

Celý článek
Do knihovny bez roušky

Vážení čtenáři, od středy 1. července 2020 už nemusíte v knihovně nosit roušku.    

Celý článek
RING X10

Přijďte se podívat na festival nezávislé kultury a komunitních aktivit. Kde a kdy se koná? Probíhá ve dnech 24. – 30. srpna 2020 na pražském Mariánském náměstí!    

Celý článek
Vyzkoušejte si automat na vracení

Samoobslužné půjčování v knihovně funguje od loňských prázdnin. Od konce června je v provozu novinka – samoobslužný automat na vracení knih. Kde? V Ústřední knihovně.    

Celý článek
Knížkohraní – červen 2020

V červnu 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Každý bulí nad cibulí od Ester Staré.    

Celý článek
Čtenáři čtenářům – nenoste knižní dary

Pokud vás epidemie podnítila k pořádku v domácí knihovně, udělali jste jen dobře. Prosíme – do knihovny v tuto chvíli knihy nenoste. Z provozních důvodů nyní nepřijímáme knižní dary od čtenářů.    

Celý článek
Rozhovory o vědě

Připravili jsme pro vás nový třídílný cyklus podcastů: Rozhovory o vědě. Co nám vědci a vědkyně mohou s určitostí sdělit? Jak se utváří vědecké poznání? Jak se ověřuje? Lze vůbec předat nové objevy laické veřejnosti v nezkreslené formě?    

Celý článek
Léto s Čapky na Korunní

Pobočka Korunní připravila na celé léto soutěže pro děti a dospělé, které mají společné téma – bratry Josefa a Karla Čapka. Můžete soutěžit, fotografovat nebo si vyplnit kvíz.    

Celý článek
Další stránka
strana z  10