Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Toyen a kniha

Letos v září uplyne 40 let od smrti jedné z největších českých malířek 20. století – Toyen (vlastním jménem Marie Čermínová). Tato umělkyně je dnes nejvíce známá svými snovými obrazy na plátně, neméně důležitá ale byla i její knižní tvorba. Soupis knižního díla této umělkyně vytvořil v roce 2003 sběratel Petr Ladman, který dospěl k obdivuhodným 516 položkám.    

Celý článek
Černý Most uzavřen v pondělí 21. 9. 2020

Vážení čtenáři, pobočka Černý Most je v pondělí 21. 9. 2020 uzavřena z technických důvodů.    

Celý článek
Pobočka Opatov je do odvolání uzavřena

Vážení čtenáři, pobočka Opatov je z provozních a zdravotních důvodů uzavřena.    

Celý článek
Plaťe v knihovně kartou

V knihovně můžete platit bezhotovostně. Plaťte rychle a jednoduše platební kartou na pobočkách nebo online. Platit můžete také převodem ze svého účtu. Jaké jsou možnosti?    

Celý článek
Zrušené akce – podzim 2020

Vážení čtenáři, z důvodů nepříznivého vývoje pandemické situace, může v tuto chvíli dojít k rušení některých akcí. Prosím sledujete informace v tomto článku.    

Celý článek
Pobočky uzavřeny v pondělí 28. září 2020

V pondělí 28. září 2020 jsou všechny naše pobočky uzavřeny z důvodu státního svátku. Fungujeme od úterý 29. září 2020.    

Celý článek
V knihovně nasazujeme roušky

Vážení čtenáři, z důvodu zhoršené epidemiologické situace je třeba od čtvrtka 10. 9. 2020 dodržovat zvýšená hygienická pravidla při vstupu do vnitřních prostor knihovny.    

Celý článek
Soutěžte s Pepinou Karáskovou

Soutěžte s Pepinou Karáskovou na pobočce Korunní během celého října.    

Celý článek
E-knihy od nakladatelů: Malvern

Pomáháme nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. A to knihy nejen papírové, ale i elektronické, jednoduše řečeno e-knihy. E-knihy jsou o prázdninách ideálním společníkem na cesty nebo k vodě. Vyberte si ty nejzajímavější z produkce předních českých nakladatelů. V září představujeme pražské nakladatelství Malvern.    

Celý článek
Na pobočce Lužiny je třeba nosit roušky od 9. 9. 2020

Vážení čtenáři, na pobočce Lužiny je třeba nosit roušky od středy 9. 9. 2020.    

Celý článek
Spouštíme online členství

Chcete vyzkoušet naše služby? Nemáte ještě čtenářský průkaz? Staňte se naším online čtenářem! Co to umí a jak to funguje?    

Celý článek
Zažít město jinak 2020

Zažít město jinak jsou oblíbené sousedské slavnosti, které se konají vždy třetí víkend v září. Účastnit se jich bude i knihovna. Čeká vás pestrý program na Mariánském náměstí i půvabné chvíle, které prožijete v blízkosti našich poboček.    

Celý článek
Představujeme: Suterén

Co je Suterén? Sdílený prostor, kde můžete vyzkoušet spoustu zajímavých věcí. Pracovat na vlastních projektech nebo se účastnit vzdělávacích workshopů.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – září 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Pražská kniha – září 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Září patří tipům Michaela Fialy, lektora cizojazyčné literatury a komiksů.    

Celý článek
Další stránka
strana z  12