Pobočka Dědina v úterý 21. 4. otevřena od 13:00

Vážení čtenáři, pobočka Dědina je v úterý 20. dubna 2021 z technických důvodů otevřena od 13:00 hodin. V dopoledních hodinách je uzavřena. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Do Artotéky přibyla Matissova „malba nůžkami“

Obohatili jsme fond naší Artotéky o reprodukce Henriho Matisse (1869–1954), nejvýznamnějšího z takzvaných fauvistů, kteří způsobili první malířskou revoluci 20. století. Nově si můžete půjčit především reprodukce jeho koláží, řadící se do jeho pozdního tvůrčího období.    

Celý článek
Osobnostní rozvoj: rozhovor o depresi

Osobním rozvojem k životní spokojenosti – nový cyklus přednášek, který vám vždy představíme krátkým rozhovorem. Tentokrát hovoříme s MUDr. Alenou Večeřovou Procházkovou na téma deprese a úzkosti.    

Celý článek
Pobočka Letná pouze v režimu knihokna

Vážení čtenáři, pobočka Letná funguje z technických důvodů v týdnu od 12. 4. 2021 do 16. 4. 2021 pouze v režimu tzv. knihokna – výdejního okna pro vyzvedávání splněných rezervací.    

Celý článek
Samoobslužné vracení

Pokračujeme v zavádění technologie RFID do našich služeb. Novinkou je pilotní provoz samoobslužného vracení. Loni jsme spustili samoobslužné půjčování a v tomto roce automat na vracení v Ústřední knihovně.    

Celý článek
Knihovna má otevřeno, služby jsou omezeny

Knihovna znovu otevřela v pondělí 12. 4. 2021. Služby nabízí v omezeném režimu. Věnujte pozornost aktuálním informacím.     

Celý článek
Pobočka Prosek do odvolání uzavřena

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Prosek je od čtvrtka 8. dubna 2021 z provozních důvodů do odvolání uzavřeno. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Tipy na knihy

Nechcete číst jen e-knihy, ale potřebujete listovat šustícím papírem? Alena Tománková připravuje videa, ve kterých knihovnice a knihovníci doporučují zajímavé kousky ke čtení.    

Celý článek
Knížkohraní – duben 2021

V dubnu 2021 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme e-knihu v angličtině – Sleepy Mr Sloth.    

Celý článek
Četba pro školy i maturanty

Povinná školní četba pro základní školy i maturitní ročníky. Všechno pohodlně v digitální podobě.    

Celý článek
Současná česká próza

Stáhněte si e-knihy současných českých prozaiček a prozaiků.    

Celý článek
Zdravý, bezpečný a spravedlivý svět

Jaký bude svět po pandemii? Nevíme, ale jistě trochu jiný než byl doposud. Šetrnost vůči životnímu prostředí a udržitelný rozvoj však stále budou klíčovými pojmy.    

Celý článek
deFacto workshop

Na území hlavního města Prahy nabízíme zdarma workshopy školám a školským zařízením v rámci sítě poboček Městské knihovny v Praze. Workshop je určen pro žáky středních škol a žáky druhého stupně základních škol. Co je jeho obsahem?    

Celý článek
Podcast: Velhartice

Poslouchejte podcast o českých hradech, zámcích a tvrzích. Projdeme postupně krušnohorský Hasištejn, Krásný Dvůr na Žatecku, vodní hrad Švihov a Velhartice, ukryté mezi pošumavskými kopci.    

Celý článek
BOOKPORT: Přiznávám, že…

Román, napsaný sytým postmoderním jazykem, je vyváženou kompozicí, v níž se naléhavě ozývají témata zla či zrádných a scestných ideologií, které ženou lidstvo do záhuby.    

Celý článek
Další stránka
strana z  20