Barevné okamžiky na Korunní

Výstava obrazů Jitky Vackové probíhá v říjnu v pobočce Korunní.    

Celý článek
Co ste nestihli: Kvalitní vzdělávání pro všechny

Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání přednáší o příčinách nerovnosti ve vzdělávání v České republice.    

Celý článek
BOOKPORT: Zvíře politické

„Člověk – zvíře politické“ je Aristotelův výrok. Nemohl mít ponětí o tom, že se za třiadvacet století budou lidé dívat jiným lidem do hlavy, co se jim tam v průběhu politického rozhodování děje, ani o tom, proč se to děje.    

Celý článek
Ivan Klíma a jeho šílené století

Spisovatel Ivan Klíma slaví devadesát let. Připravili jsme výběr z jeho knih, které mapují celé uplynulé „šílené století“, a vy si můžete půjčit nebo stáhnout.    

Celý článek
Hospodář – hospodářka

Hledáme novou kolegyně nebo nového kolegu na pozici hospodářky nebo hospodáře. Kancelář budete mít v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí.    

Celý článek
Pražské ptactvo a ztichlá zoo

S novinkami v Oddělení pragensií se v září můžete podívat se do zoologické zahrady za zvířaty anebo se seznámit s ptačími druhy, které obývaly a obývají území hlavního města.    

Celý článek
Knihovnice / knihovník Vikova

Hledáme novou kolegyni nebo nového kolegu na pozici knihovnice / knihovník do pobočky Vikova.    

Celý článek
BOOKPORT: Spánek

Protagonistka a zároveň vypravěčka nespí už sedmnáct dní. Ve stavu mezi snem a realitou probírá v myšlenkách svoje stereotypní manželství.    

Celý článek
Vícejazyčnost je bohatství 2021

Devátý ročník dětské soutěže Vícejazyčnost je bohatství 2021 právě začíná. Soutěž se zaměřuje na podporu čtení a psaní v druhém jazyce.    

Celý článek
Zažít město jinak 2021

Letos opět proběhnou oblíbené sousedské slavnosti Zažít město jinak. Těšit se můžete na pestrý kulturní a komunitní program, který se bude konat v blízkosti našich poboček.    

Celý článek
Knihy o 11. září 2001

V sobotu 11. září 2021 si připomínáme výročí dvaceti let od teroristického útoku na USA 11. září 2001. Připravili jsme souhrn beletristických knih i naučné literatury, které reflektují tuto událost.    

Celý článek
Druhý břeh

Výstava olejomaleb Markéty Černé v pobočce Hradčany.    

Celý článek
CONiáš 2021

V soboru 18. září 2021 proběhne patnáctý ročník oblíbeného conu pod názvem CONiáš: Jste tu? Tentokrát bude probíhat hned na třech místech a sledovat jej budete moci dokonce i online.    

Celý článek
BOOKPORT: Tapetář

Vypravěčem příběhu je dvacetiletý Irving, jenž se otřesen vrací z pohřbu rodičů v rodném městečku, odkud byl nucen za dramatických okolností odejít před pár lety do Manchesteru.    

Celý článek
BOOKPORT: Před povodní

Vilu na břehu řečovické řeky navštěvuje neznámý host. Přichází starou studnou a nepatří do suchozemského světa.    

Celý článek
Další stránka
strana z  28