Tanec a hudba v květnu

Přijďte si v květnu 2022 poslechnout koncert Zemlinského kvarteta a jeho hostů. Pro žáky základních a středních škol vybíráme pozoruhodné baletní představení Holoubek. Konec měsíce se pak nese ve znamení koncertu stále oblíbených Bratří Ebenů.    

Celý článek
Kukátkem do ptačí říše

Pobočka Korunní pořádá hravou soutěž, ve které se vydáte do ptačí říše.    

Celý článek
Kulturní program na květen 2022

Stáhněte si kulturní program na květen 2022 v sálech Ústřední knihovny.    

Celý článek
Anthropoid v knihovně

Letos si připomeneme výročí osmdesáti let, která uplynula od vojenské operace Anthropoid, během níž československý odboj odstranil Reinharda Heydricha. Připravili jsme výběr několika akcí s touto tematikou.    

Celý článek
Noví rezidenti Prahy města literatury

Projekt Praha město literatury obnovuje svůj rezidenční program pro zahraniční autory. V květnu přijedou jako rezidenti slavný litevský básník Tomas Venclova a britský novinář a spisovatel Paul Cuddihy.    

Celý článek
Kino v knihovně – květen 2022

Kino v knihovně stále hraje. Můžete se těšit na artové filmy, zajímavé premiéry, dokumenty nebo filmy o výtvarném umění. Nechybí ani projekce pro děti či seniory. Na konci června vás zveme do letního kina.    

Celý článek
Novinky z Artotéky: duben 2022

V dubnu 2022 pro vás Artotéka připravila nové knihy z oblasti výtvarného umění.    

Celý článek
Artotéka Open Call 2023

Artotéka Městské knihovny v Praze vyhlašuje otevřenou výzvu na krátkodobé výstavní projekty pro rok 2023.    

Celý článek
Elektrikář

Hledáme vhodného kolegu na pozici elektrikář.    

Celý článek
Hudební novinky: duben 2022

Hudební oddělení Ústřední knihovny připravilo nejnovější knihy s hudební tematikou. Je libo Wagnera? Nebo raději post-punk či americký rap? Vybírejte z knih od autorů Karla Veselého, Simona Reynoldse či Alexe Rosse.    

Celý článek
Novinky z divadla a filmu: duben 2022

V dubnu 2022 pro vás Divadelní a filmové oddělení připravilo soubor textů o režisérce Věře Chytilové, monografii věnovanou vztahu českého divadla a Bertolda Brechta, poutavou encyklopedii fantasy filmu a výběr dévédéček.    

Celý článek
Projektový manažer/ka virtuální reality

Máte vztah k moderním technologiím, kultuře a rádi pracujete s lidmi? Máte chuť rozvíjet technologii virtuální reality v Městské knihovně v Praze? Hledáme kolegyni nebo kolegu na plný úvazek.    

Celý článek
Obrazy a slova na Ostrčilově náměstí

Přijďte se podívat na výstavu fotografií Jindřišky Netrestové a poezie Heleny Niklausové do pobočky Ostrčilovo náměstí.    

Celý článek
Bestiář fantazijních tvorů

Staňte se jedním z tvůrců Bestiáře fantazijních tvorů. Slyšeli jste o Lochneské příšeře? O Yettim? Nebo o bájném červu Olgojovi Chorchojovi? Přijďte do Artotéky na výtvarný workshop!    

Celý článek
Půjčujeme čtečky pro seniory

Špatně se vám čtou knihy s malým písmem? Chcete se naučit práci s novou, snadno ovladatelnou technologií? Přijďte si k nám půjčit čtečku e-knih! Službě říkáme KnihDoKaps, protože nabízí spoustu e-knih, které se vám pohodlně vejdou do kapsy.    

Celý článek
Další stránka
strana z  38