Knihovna má otevřeno, rušíme akce, chystáme nové online. Více informací naleznete zde >>>
E-knihy od nakladatelů: Host

Podporujeme nakladatele v nelehké situaci a mimořádně od nich nakupujeme více knih. A to nejen papírových, ale i elektronických. Vyberte si ty nejzajímavější e-knihy z produkce předních českých nakladatelů. V říjnu představujeme brněnské nakladatelství Host.    

Celý článek
Kultura a vzdělávání v knihovně v době pandemie

Vláda České republiky v minulých dnech v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19 přistoupila k vyhlášení nouzového stavu a přijala usnesení č. 958, které má zásadní dopad na konání kulturních a vzdělávacích akcí v prostorách knihoven.    

Celý článek
Co jsou to artotéky?

Artotéky jsou veřejné půjčovny obrazů, založené na principu podobném knihovnám, které půjčují soukromým osobám, firmám či veřejným institucím převážně originály uměleckých děl, a to na stanovenou dobu a za symbolický poplatek.    

Celý článek
Představujeme Artotéku

Na pobočce Opatov sídlí jedno z nejpozoruhodnějších oddělení naší knihovny. Je to Artotéka, kde si můžete půjčovat obrazy. A nejen to. Najdete tam spoustu výtvarných publikací i knih o umění a fotografii.    

Celý článek
Stáhněte si program kina MKP!

Stáhněte si program kina MKP v sálech Ústřední knihovny na říjen 2020 ve formátu PDF.    

Celý článek
Knížkohraní – září 2020

V září 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme básnický experiment výtvarníka Pera Nikla, který si formou typogramů hraje s možnostmi prolínání obrazotvornosti textu a slovotvorností obrazu.    

Celý článek
Poobočka Smíchov je do 1. 10. uzavřena

Vážení čtenáři, pobočka Smíchov je z provozních a zdravotních důvodů uzavřena. Aktuální informace: pobočka Smíchov znovu otevírá v pátek 2. 10. 2020.    

Celý článek
Poezie Ivana Wernische ke stažení

Ivan Wernisch je jedním z nejosobitějších i nejvýznamějších českých básníků. V nakladatelství Malvern mu vychází nová sbírka a my máme v e-knihovně ke stažení podstatnou část jeho básnického díla. Stahujte a čtěte.    

Celý článek
Toyen a kniha

Letos v září uplyne 40 let od smrti jedné z největších českých malířek 20. století – Toyen (vlastním jménem Marie Čermínová). Tato umělkyně je dnes nejvíce známá svými snovými obrazy na plátně, neméně důležitá ale byla i její knižní tvorba. Soupis knižního díla této umělkyně vytvořil v roce 2003 sběratel Petr Ladman, který dospěl k obdivuhodným 516 položkám.    

Celý článek
Plaťte v knihovně kartou

V knihovně můžete platit bezhotovostně. Plaťte rychle a jednoduše platební kartou na pobočkách nebo online. Platit můžete také převodem ze svého účtu. Jaké jsou možnosti?    

Celý článek
V knihovně nasazujeme roušky

Vážení čtenáři, z důvodu zhoršené epidemiologické situace je třeba od čtvrtka 10. 9. 2020 dodržovat zvýšená hygienická pravidla při vstupu do vnitřních prostor knihovny.    

Celý článek
Soutěžte s Pepinou Karáskovou

Soutěžte s Pepinou Karáskovou na pobočce Korunní během celého října.    

Celý článek
E-knihy od nakladatelů: Malvern

Pomáháme nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. A to knihy nejen papírové, ale i elektronické, jednoduše řečeno e-knihy. E-knihy jsou o prázdninách ideálním společníkem na cesty nebo k vodě. Vyberte si ty nejzajímavější z produkce předních českých nakladatelů. V září představujeme pražské nakladatelství Malvern.    

Celý článek
Na pobočce Lužiny je třeba nosit roušky od 9. 9. 2020

Vážení čtenáři, na pobočce Lužiny je třeba nosit roušky od středy 9. 9. 2020.    

Celý článek
Spouštíme online členství

Chcete vyzkoušet naše služby? Nemáte ještě čtenářský průkaz? Staňte se naším online čtenářem! Co to umí a jak to funguje?    

Celý článek
Další stránka
strana z  13