Co ste nestihli: Kvalitní vzdělávání pro všechny

Jana Straková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání přednáší o příčinách nerovnosti ve vzdělávání v České republice.    

Celý článek
Pražské procházky: Staré Město – třetí díl

Vydejte se na další virtuální procházku Prahou s knihovníky Vendy a Štěpánem z oddělení Pragensií. Tentokrát si projdeme trasu z Jungmannova náměstí k Ústřední knihovně.    

Celý článek
Co jste nestihli: Staroměstská exekuce

Nestihli jste online přednášku nebo autorské čtení? Nevadí! Můžete si je pohodlně pustit na YouTube. Jistě vás zaujmu přednášky připravené k výročí 400 let od Staroměstské exekuce.    

Celý článek
Pražské procházky: Staré Město – druhý díl

Vydejte se na další virtuální procházku Prahou s knihovníky Vendy a Štěpánem z oddělení Pragensií. V druhém dílu se vypravíte od Národního divadla k Jungmannovu náměstí.    

Celý článek
Kulturní tipy: genderový výklad mýtů a informační války

Jaké online akce pro vás připravujeme v nejbližší době? Těšit se můžete na přednášku o genderově laděném výkladu ugaritských mýtů a přednášku o dějinách jako bojišti informační války .    

Celý článek
Co jste nestihli: Mýty

Proč lidé věří mýtům a jak se mýty postupem času proměňují? Proč dnešní společnost s obtížemi zápasí s hoaxy a teoriemi spiknutí? Na tato témata se zaměřili religionisté v trojdílném cyklu Jana A. Kozáka Proč lidé věří mýtům a v debatě o konspiračních teoriích.    

Celý článek
Kulturní tipy: reportéři, knihy, budoucnost dětí

Jaké online akce pro vás připravujeme v nejbližší době? Těšit se můžete na debatu s Martinem Řezníčkem a Jakubem Szantó, knižní tipy od dramaturgů Domu čtení nebo na přednášku Boba Kartouze o budoucnosti našich dětí.    

Celý článek
Pražské vycházky: Staré Město

Vydejte se na virtuální procházku Prahou s knihovníky Vendy a Štěpánem z oddělení Pragensií. V prvním dílu se vypravíte z Mariánského náměstí k Národnímu divadlu.    

Celý článek
Kulturní tipy: hrdinové, komunikace a knihy

Jaké online akce pro vás připravujeme v nejbližší době? Těšit se můžete na přednášky o hrdinství všedního dne, úskalí komunikace nebo knižní tipy od dramaturgů naší pobočky Dům čtení.    

Celý článek
Hele, řekni to!

Naše kolegyně Michaela Krýslová a Jana Chroustová, knihovnice z pobočky Korunní představují svou knihu Hele, řekni to! ve výukovém videu.    

Celý článek
Na hlavu 2021

Festival Na hlavu se letos zabývá otázkami, které si spojujeme s psychicky náročnou dobou. Reaguje na události spojené s šířením onemocnění COVID-19 i s opatřeními, které nás v běžném životě omezují.    

Celý článek
Zemlinského kvarteto online v roce 2021

Zemlinského kvarteto připomíná 180 let od narození Antonína Dvořáka. Koncertuje během celého roku 2021 v Ústřední knihovně. Koncerty natáčíme a každý vám přineseme online.    

Celý článek
Udržitelnost: Zachraňme lesy

České lesy jsou ve vážném stavu. Mluví o tom odborníci v médiích, ale lehce to pozná i každý laik, který se vydá do lesa na procházku. Záznam webináře Jaromíra Bláhy z Hnutí DUHA.    

Celý článek
Udržitelnost: Kompostování ve městě

Adam Šlégl z organizace Ekodomov radí, jak založit kompost a mnoho dalších praktických věcí.    

Celý článek
Prázdná místa plná básníků

Rok 2020 proměnil tvář městu i lidem. Vypravili jsme se proto na nezvykle prázdná místa v centru Prahy a natočili tam autorská čtení současných českých básníků.    

Celý článek
Další stránka
strana z  2