Výstava výtvarných prací na Břevnově

Přijďte se podívat do pobočky Břevnov na výstavu výtvarných prací žáků Základní umělecké školy Jana Hanuše, která bude přístupná do konce ledna 2022.    

Celý článek
Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěva akcí je podmíněna dodržením hygienických podmínek daných vládou. Prosíme, přečtěte si tyto podmínky.    

Celý článek
Knihovna v čase viru

Přečtěte si online nové číslo výročního časopisu Athene. Co se v něm dočtete? Naše knihovna se stala knihovnou roku, můžete si v ní půjčit pilu na dřevo a mnoho dalšího. Během minulého i letošního roku jsme se vyrovnávali s největší výzvou: pandemií coronaviru.    

Celý článek
Loutkový advent

Užijte si advent s vánočními příběhy a písničkami. Zveme vás na vánoční loutková představení pro celou rodinu.    

Celý článek
Animační dílna v Artotéce

V sobotu 11. prosince 2021 se v Artotéce uskuteční animační dílna Aeroškoly, během které si budou mít děti příležitost vytvořit vlastní kratičký film.    

Celý článek
Projděte se po hřbitově

Pobočka Korunní srdečně zve na dušičkovou procházku po Vinohradském hřbitově.    

Celý článek
Hysterie umění

V říjnu 2021 se v Artotéce uskutečnila výstava Martina Scholleová Hysterie umění, která se snažila zábavnou formou přiblížit dějiny umění.    

Celý článek
Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

Český šlechtic Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic patří nepochybně mezi nejznámější oběti staroměstské exekuce 21. června 1621, krvavé tečky stavovského povstání let 1618–1620.    

Celý článek
Grafická dílna Miloše Slámy

V sobotu 6. listopadu 2021 se díky grantu Prahy 11 uskutečnila v Artotéce dílna grafika Miloše Slámy, jehož díla máme ve své sbírce a vy si je můžete půjčit domů.    

Celý článek
Cesta do Vánoc

Nový prostor v Ústřední knihovně hostí pozoruhodnou inscenaci staré barokní hry o stvoření světa a narození Ježíše ožívají v nové současné inscenaci. Představení se hraje od konce listopadu až do konce prosince.    

Celý článek
Po stopách Jaroslava Foglara v pobočce Korunní

Co spojuje pobočku Korunní a Jaroslava Foglara? Mohlo by se zdát, že ne mnoho, skutečnost je ale jiná. Nejsou to jen dějinné souvislosti, ale také aktuální odkazy, které můžete v místě objevit.    

Celý článek
Aby na nic a na nikoho nebylo zapomenuto

V listopadu čekají návštěvníky Oddělení pragensií více příběhy lidí než budov.    

Celý článek
Souznění Lenky Hejdové na Korunní

Pobočka Korunní zve na výstavu ilustrací Lenky Hejdové.    

Celý článek
Komenský v komiksu na Hradčanech

Zveme vás na putovní výstavu Komenský v komiksu, kterou můžete navštívit od listopadu do 30. prosince 2021 v pobočce Hradčany.    

Celý článek
Noc divadel 2021

Další ročník Noci divadel se uskuteční již tradičně třetí listopadovou sobotu, která letos připadá na 20. listopadu 2021. Těšit se můžete na pestrý program v Ústřední knihovně.    

Celý článek
Další stránka
strana z  15